UWAGA!

Puchar Polski Juniorów w boksie w srebrnym kolorze (boks)

 Elbląg, Rafał Staszewski z trenerem Kamilem Stemplewskim,
Rafał Staszewski z trenerem Kamilem Stemplewskim, fot. Studio Krasuń Fotografia

W dniach 20-24 listopada w Nowym Dworze Mazowieckim odbyły się walki Pucharu Polski Juniorów w boksie. Rafał Staszewski został Wicemistrzem Pucharu Polski Juniorów i przywiózł do Elbląga srebrny medal.

Do udziału w tej imprezie zakwalifikowanych zostało 84 zawodników z 47 klubów z całej Polski (z 13 Okręgowych Związków Bokserskich).
       Reprezentantem Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kontra” Elbląg był Rafał Staszewski, który po raz pierwszy na tak prestiżowej imprezie wystartował w wyższej niż dotychczas kategorii wagowej 81 kg.
       W pierwszym pojedynku ćwierćfinałowym Staszewski skrzyżował rękawice z zawodnikiem UKS Śląsk Ruda Śląska Marcinem Wowro, walka ta zakończyła się jednogłośnym zwycięstwem zawodnika Kontry. W kolejnym pojedynku półfinałowym Staszewski spotkał się z aktualnym Mistrzem Polski Juniorów, zawodnikiem gospodarzy zawodów Mateuszem Trybuchem („Champion” Nowy Dwór Mazowiecki) i mimo okrzyków trenerów i kibicó , którzy głośno dopingowali pięściarza miejscowego Klubu Staszewski nie uległ presji i zakończył ten pojedynek również jednogłośnym zwycięstwem 3:0 .
       W walce o złoty medal zawodnik „Kontry” spotkał się z Tomaszem Kiernozkiem  („Victoria” Ostrołęka ), który w drodze do finału kończył swoje pojedynki przed czasem. Staszewski zaboksował ostrożnie, po dwóch rundach walka była nierozstrzygnięta, jednak w ostatnim starciu jego przeciwnik wyprowadził kilka celnych ciosów, które przesądziły o jego zwycięstwie.
       Trenerzy Kamil i Krzysztof Stemplewscy nie mają wątpliwości, że mimo przegranej walki w finale jest to największy sukces Rafała Staszewskiego, który został Wicemistrzem Pucharu Polski Juniorów i przywiózł do Elbląga srebrny medal.
       Drugi srebrny medal dla naszego województwa wywalczył w kategorii wagowej 91 kg zawodnik MOS „Zatoka” Braniewo Artur Kulewicz , który w drodze po tytuł Wicemistrza Pucharu Polski Juniorów stoczył cztery pojedynki.
      
Kamil Stemplewski (UKS Kontra Elbląg)

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama