UWAGA!

Radość Polonii, smutek Comandora (halówka)

 Elbląg, Radość Polonii, smutek Comandora (halówka)

Dobiegły końca tegoroczne rozgrywki Elbląskiej Ligi Halowej. Tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna Polonii Stolpłyt, która w ostatnim meczu pokonała DRE. 4:1. Powody do radości mają także dwa inne zespoły FC Victoria i Elwo, które uzyskały awans i w przyszłym roku wystartują już w I lidze.

O tym, który z zespołów zdobędzie w tym roku tytuł mistrzowski miała zadecydować ostatnia kolejka. Sytuacja w górnej części tabeli znacznie się skomplikowała w momencie, kiedy organizatorzy przyznali punkty walkowerem dla Polonii w meczu przeciwko drużynie VaBank. Przypomnijmy, że wówczas zwyciężył zespół VaBank 4:3, jednak w ich szeregach grał nieuprawniony zawodnik. W związku z tym organizatorzy nie mieli innego wyjścia jak odebrać punkty drużynie VaBank i przyznać je Polonii. I tak tez się stało. Po tym lekkim zamieszaniu okazało się, że Polonia wskoczyła na pierwsze miejsce w tabeli i o jeden punkt wyprzedza drugiego w tabeli Comandora i trzecią Concordię. Tak więc o tytule mistrzowskim zadecydować miała ostatnia kolejka. Wszystkie trzy ekipy miały jeszcze szansę na pierwsze miejsce. Pierwszy z pretendentów do wygrania w lidze zespół Concordii wysoko pokonał Dragon - bo aż 8:2 - i teraz mógł jedynie oczekiwać na dalszy rozwój sytuacji. W kolejnym meczu w którym DRE spotkało się z Polonią miało się zadecydować dla kogo przypadnie tytuł mistrzowski. Po zaciętym i emocjonującym meczu ostatecznie zwycięstwo odniosła Polonia, która tym samym zapewniła sobie mistrzostwo ligi. O zwycięstwo jednak nie było łatwo. Drużyna DRE dwukrotnie w decydujących momentach trafiała w słupek bramki Polonii, a gdyby strzały te zakończyły się powodzeniem, kto wie, jakim wynikiem zakończyło by się całe spotkanie. Tak więc po tym meczu prawie wszystko było już jasne. Prawie - gdyż nie wiadome było jeszcze, która z drużyn zajmie drugie miejsce. Miał o tym zadecydować mecz pomiędzy Comandorem i Elektrociepłownią. Faworytem tego meczu bez wątpienia był zespół Comandora, który jednak niepocieszony walką dopiero o drugą lokatę całkowicie "odpuścił" sobie ten mecz i przegrał go 2:5. Z całą pewnością nie było to sportowe zachowanie drużyny Comandora, która od początku wymieniana była jako główny kandydat do mistrzowskiego tytułu.
     W dolnej części tabeli walka o utrzymanie toczyła się pomiędzy trzema ekipami. Ostatni w tabeli Astron potrzebował zwycięstwa, aby być pewnym pozostania w lidze. Niestety po zaciętym meczu uległ jednak drużynie Stokrotki/Jolivet 3:4. Cenny punkt na wagę utrzymania się w lidze zdobył zespół VaBank, który zremisował 3:3 z Alstom Power. Drugim ze spadkowiczów jest drużyna Cleaner, której nie pomogło nawet zwycięstwo 5:2 nad Asenhajmerem. Zespół ten przegrał ostatecznie rywalizację o pozostanie w I lidze z drużyną VaBank (gorszym stosunkiem bramek).
     
     Komplet wyników 11. kolejki: Alstom Power - VaBank 3:3, Concordia - Dragon 8:2, D.R.E. - Polonia Stolpłyt 1:4, Elektrociepłownia - Comandor 5:2, Stokrotki Jolivet - Astron 4:3, Cleaner - Asenhajmer 5:2. W meczu zaległym Astron pokonał Dragon 3:0
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama