UWAGA!

Raz na cztery lata

 Elbląg, Raz na cztery lata
fot. Anna Dembińska

"Jeden dzień więcej dla siatkówki" to akcja, która odbyła się wczoraj (29 lutego) w całej Polsce. Elbląg również się do niej przyłączył, mecze rozgrywano m.in. w hali MOS oraz w Gimnazjum nr 5. Zobacz zdjęcia.

"One Day More 4 Volleyball" - "Jeden dzień więcej dla siatkówki" to akcja zainicjowana przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej, która 29 lutego 2016 ustanowiła dniem promocji siatkówki. Do wydarzenia przyłączyło się aż 48 tysięcy adeptów tej dyscypliny sportu w Europie. Inicjatywa miała na celu zorganizowanie jak najwięcej jednosetowych meczów, w których gra się do 29 punktów. Elbląg również przystąpił do akcji, a jednym z organizatorów był Miejski Ośrodek Sportu, który zaprosił szkoły do wspólnego grania.
       - Rok 2016 jest wyjątkowy pod względem sportowym, bo świętujemy Igrzyska Olimpijskie, ponownie gościmy w naszym kraju finały Ligi Światowej w siatkówce oraz szykujemy się do przyszłorocznych Mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane w Polsce - mówił Robert Bieńkowski z MOS. - Pomysł przyłączenia się do tej akcji wysunęli trenerzy siatkówki MKS Truso Aleksandra Pietrulewicz i Wojciech Samulewski. Cała inicjatywa polega na tym, żeby rozegrać jak najwięcej meczów siatkówki. My, jako Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, jesteśmy administratorem hali przy ul. Kościuszki i postanowiliśmy ustawić tu trzy boiska do siatkówki na różnych wysokościach i zaprosić szkoły. Pojawili się uczniowie z SP 25, Gimnazjum nr 5, 6. 10, ZST, ZSEiO, III LO. Wszystkie mecze zostały przez nas udokumentowane, a całe sprawozdanie wyślemy do Polskiego Związku Piłki Siatkowej, a on z kolei do europejskiej federacji. Akcja miała charakter zabawowy. Chcieliśmy po prostu jak najszerzej promować tę dyscyplinę jako sport dla każdego - podsumował Robert Bieńkowski.
       Po południu w siatkówkę można było pograć również w Gimnazjum nr 5, gdzie klub Salwator zaprosił przyjaciół do grania.
       - Chętnych do wspólnej zabawy szukaliśmy wśród znajomych. Planowaliśmy utworzyć pięć drużyn, ostatecznie udało się trzy, jednak rozegraliśmy więcej meczów niż planowaliśmy - powiedział Marek Oziemkiewicz z Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Salwator".
       Akcja ma mieć charakter cykliczny i zapewne za cztery lata znów Elbląg weźmie w niej udział.
      
Anna Dembińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama