UWAGA!

Regaty Żeglarskie o Bursztyn Kopernika

 Elbląg, Regaty Żeglarskie o Bursztyn Kopernika

W dniach 6-7 sierpnia odbędą się VI Regaty Żeglarskie o Bursztyn Kopernika. W zawodach mogą wziąć udział załogi jachtów kabinowych balastowych i balastowo-mieczowych. Centralnym miejscem rozgrywek będzie port we Fromborku.

Udział w Regatach Żeglarskich o Bursztyn Kopernika jest bezpłatny, a o przyjęciu na trasy decyduje kolejność zgłoszeń.
       Biuro Zawodów to siedziba Morskiego Klubu Żeglarskiego PTTK „Dal” we Fromborku. Miejscem cumowania jachtów jest port pasażersko-żeglarski we Fromborku.
       Regaty organizowane są dla jachtów kabinowych balastowych i balastowo-mieczowych. Zgłoszenia do regat będą przyjmowane telefonicznie pod numerem 507 731 865 lub osobiście w biurze regat w dniach: 5 sierpnia (piątek) od godz. 19 do 20 oraz 6 sierpnia (sobota) od godz. 8 do 9.
       Chęć udziału w regatach można też zgłosić wcześniej w PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, ul. Krótka 5 w Elblągu, tel. 55 641 12 96, fax 55 641 12 96, pttk_elblag@wp.pl.
       W regatach mogą wziąć udział osoby pełnoletnie (osoby niepełnoletnie startują za pozwoleniem rodziców lub ich opiekunów potwierdzonym pisemną zgodą).
       Uczestnik regat powinien bezwzględnie posiadać znajomość podstawowych przepisów „prawa drogi” jachtów żaglowych.
       Uczestnicy w ramach świadczeń otrzymają: pamiątkowy znaczek regat, materiały krajoznawcze, potwierdzenie punktów na ŻOT, nagrody dla uczestników regat i dyplomy dla załóg, ubezpieczenie (OC i NW), częściowe wyżywienie dla uczestników.
       Regulamin oraz karty zgłoszenia dostępne są na stronie www.pttk.elblag.com.pl, lub w siedzibie PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej w Elblągu, ul. Krótka 5, tel. 55 641-12-96.
      
       Organizatorem rajdu jest Powiat Braniewski działający w imieniu i na rzecz Stowarzyszenia Dom Warmiński z siedzibą w Lidzbarku Warmińskim, a wykonawcą Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Ziemi Elbląskiej w Elblągu.
      
Grzegorz Lewko
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Elbląg nie ma ani nowej mariny, bida, bida. A obiecywacze sobie obiecują jak zwykle i maja w d. .. e Elbląskich żeglarzy i to by do Elbląga przypływali inni żeglarze.
 • Rok temu też były za darmo ale oczywiście pan T. Karpowicz jak rok temu powie, niestety nie mamy sponsorów, trzeba płacić 50zł. .. Kpina! Rok temu pieniądze poszły do kieszeni i to nie małe, kto by nie chciał w weekend zarobić 1500zł (30 jachtów po 50zł) ??? Po raz pierwszy wykorzystam funkcję "wersja do wydruku" i osobiście "przedłożę" panu komandorowi jak powie że sponsorzy się wycofali. Ciężko mi to mówić ale z roku na rok we Fromborku coraz mocniej ciągnie ch**** i komuną. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bo mnie to boli(2011-07-13)
 • a ja mam w nosie regaty. Pływam dużo dla samej przyjemności i nie zależy mi udawać regatowca i nazywać siebie kapitanem, a żonę I oficerem. Czy nie lepiej organizować zamiast regat festyny i zloty żeglarskie bez niezdrowego pseudowspółzawodnictwa?Co tydzień to jakieś regaty - absurd.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  żeglarz bez patentu(2011-07-13)
 • W Elblagu nie ma prawdziwych zeglarzy. Sa tylko amatorzy pływajacy zamiast pod zaglami to na silniku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Walcki(2011-07-13)
 • To żeście się zgrali, pan Walcki opisał pana bez patentu :))) Czy jest różnica pomiędzy kimś kto się ściga a kimś kto pływa spokojnie z dziećmi? Ten sam cel. .. po co te podziały?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  żeglarz z patentem(2011-07-13)
 • Nie rozumiem "żeglarza bez patentu". Na szczęście mamy demokrację i każdy spędza czas jak lubi. To, że znajdują się tacy, którzy poświęcają swój czas aby przygotować coś dla innych, można tylko pochwalić. "Żeglarzowi bez patentu" nikt ręki nie wykręca i nie zmusza do udziału w imprezach tak przez Niego krytykowanych. Nie znalazłem też wpisów krytykujących Jego pomysł na żeglowanie. Apeluję o więcej tolerancji i mniej piany na ustach. jestem za regatami
 • dla niektórych przyjemnością jest pływanie turystyczne a dla innych regatowe, a chyba dla większości żeglarzy z Zalewu i turystyczne i regatowe, każdy lubi to co lubi i słowa krytyki w kierunku "regatowców" sa zbędne. A na każdym jachcie musi być kapitan czy sie tego chce czy nie, i nie chodzi tu o stopnie żeglarskie. W obecnych czasach "żeglarzu bez patentu" ciesz się że możesz pływać łódką nie mając uprawnień, bo jeszcze kilka lat temu to było nie do pomyślenia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bingo90(2011-08-03)
 • "bo mnie to bolii" a pan T. Karpowicz powie że w programie jest tylko częściowe wyzywienie więc aby mieć pełne musisz pan zabulić 100zł. .. i płac pan, chyba że nie chcesz; p nie ma to jak chamstwo i oszustwo. .. -. -
Reklama