UWAGA!

Rekordowe biegi Przeworskiej (łyżwiarstwo szybkie)

Po raz pierwszy polskie łyżwiarki wystartowały w zawodach Challenge Cup. Trzecia edycja tej rywalizacji odbyła się na torze w Berlinie. Najlepiej z Polek zaprezentowała się Ewelina Przeworska z elbląskiego klubu Orzeł, która pobiła dotychczasowe rekordy życiowe.

Łyżwiarski Challenge Cup to odpowiednik Pucharu Interkontynentalnego w skokach narciarskich - dla zawodników, którzy nie osiągnęli wymaganych limitów do uczestnictwa w walce o Kryształową Kulę.
     Obok reprezentantek z Polski w „pucharze pocieszenia” startowały łyżwiarki szybkie z Holandii, Niemiec, Białorusi i Norwegii. W tym gronie znakomicie pobiegła Ewelina Przeworska. Elblążanka prowadzona przez trenera Romana Rycke poprawiała w każdym z wyścigów rekordy życiowe. Na 1000 m zajęła ósme miejsce z czasem 1:22.06, lepszym o 2,5 sekundy od dotychczasowego rekordu. Na 3000 m była piąta z wynikiem 4:26,88, lepszym o 8 sekund, a na 1500 m, zajmując szóste miejsce, poprawiła „życiówkę” o 1,2 sekundy, uzyskując czas 2:08.39.
     Te wyniki Eweliny Przeworskiej to dobry prognostyk przed Mistrzostwami Polski Seniorów i Młodzieżowymi Mistrzostwami Polski, które w dniach 15-16 marca zostaną rozegrane na warszawskich Stegnach.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama