UWAGA!

Rekordowy bieg Wiolety Gromkiewicz (lekka atletyka)

Elbląg, Wioleta Gromkiewicz na mecie Mityngu Warszawskiego.
Wioleta Gromkiewicz na mecie Mityngu Warszawskiego.

W niedzielę odbył się lekkoatletyczny Mityng Warszawski. Podczas zawodów Wioleta Gromkiewicz, lekkoatletka MKS Truso, ustanowiła nowy rekord życiowy w biegu na 60 m.

Bardzo dobrą dyspozycję na dwa tygodnie przed Halowymi Mistrzostwami Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce zaprezentowała na Mityngu Warszawskim Wioleta Gromkiewicz. Sprinterka w biegu na 60 m uzyskała wynik 7,60 sek., co stawia ją w gronie najlepszych zawodniczek w kraju. Tym wynikiem pobiła dotychczasowy rekord życiowy i potwierdziła swój sprinterski talent. Gratulujemy!
     Marcin Glaubert, skoczek wzwyż z elbląskiego MKS Truso, w międzynarodowej rywalizacji w Łodzi także wykazał wzrost formy. Pokonał poprzeczkę na wysokości 215 cm, zajmując ósme miejsce w tej konkurencji. Osiągnięty rezultat jest najlepszym wynikiem skoczka w tym roku i równy jego życiowemu rekordowi w hali. Dla pełnego obrazu konkursu dodajmy, że zwyciężył Michał Bieniek - 226 cm przed Czechem Svatoslavem Tonem i Finem Oskari Frosenem - obaj po 224 cm. Celem Glauberta w hali jest pokonanie poprzeczki na wysokości 220 cm. Szansa na ten wynik już wkrótce, na mistrzostwach Polski.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama