UWAGA!

Rekreacja z MOSiR-em

Elbląg, Janusz Pająk, kierownik Działu Organizacji Imprez i Szkoleń MOSiR.
Janusz Pająk, kierownik Działu Organizacji Imprez i Szkoleń MOSiR.

W grudniu ubiegłego roku elbląscy radni zaktualizowali statut Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Między innymi do zakresu działalności ośrodka wpisano zadanie organizacji różnorodnych form rekreacji i aktywnego wypoczynku. O konkretyzowaniu tych zapisów w praktyce rozmawiamy z Januszem Pająkiem, kierownikiem Działu Organizacji Imprez i Szkoleń MOSiR.

Andrzej Minkiewicz: Z jakimi propozycjami wychodzicie do elblążan?
     Janusz Pająk: Chcemy zaspokoić obserwowane w mieście duże zainteresowanie elblążan różnorodnymi formami aktywnego wypoczynku. Nasze propozycje ujęte w opracowanym programie adresujemy do grup zawodowych i osób indywidualnych, które zechcą z nich skorzystać, uczestnicząc w zawodach sportowych i rozgrywkach ligowych. Chcemy, żeby elblążanie i ich rodziny potraktowali nasze propozycje jako formy rekreacji i aktywnego wypoczynku. Na początek proponujemy cykle rozgrywek w pięciu dyscyplinach indywidualnych o Grand Prix Elbląga i w trzech drużynowych w Elbląskich Ligach Amatorów.
     
     Jakie dyscypliny sportu zostały ujęte w tym programie?
     W cyklu Grand Prix Elbląga można uczestniczyć w rozgrywkach tenisa stołowego (marzec-maj i październik-grudzień); strzelectwie (kwiecień); pływaniu na basenie krytym (marzec-czerwiec); łyżwiarstwie short track (kwiecień i październik z finałami w grudniu); pływaniu długodystansowym na odkrytym basenie (lipiec). W Elbląskich Ligach Amatorskich proponujemy piłkę siatkową (marzec i październik-listopad); unihokej (marzec-kwiecień i listopad-grudzień); koszykówkę (marzec-kwiecień i październik-listopad). W większości dyscyplin w grudniu odbędą się zawody finałowe, a w Elbląskich Ligach Amatorskich rozgrywki będą prowadzone systemem ligowym, który zostanie ustalony po zamknięciu listy zgłoszeń zespołów.
     
     Gdzie można uzyskać szczegółowe informacje o tych propozycjach i zgłosić akces do rozgrywek?
     Zapytania i zgłoszenia będą przyjmowane do 15 marca pod adresem e-mail:
      dariusz.zapolski@mosir.elblag.eu , natomiast wszelkie informacje o rozgrywkach będą umieszczane na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pod adresem: www.mosir.elblag.eu . Na tej stronie zamieszczone są regulaminy wszystkich proponowanych dyscyplin sportowych. Zapraszamy elblążan z rodzinami do uczestnictwa w aktywnym wypoczynku po szkole i pracy.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Poszukuje graficiarza podpisujacego sie Kold, zna ktos moze?
 • Znając kadrę Działu Organizacji Imprez MOSiR - należy wątpić w jakiekolwiek zmiany. To raczej powracający, w nieco wyblakłych odcieniach czerwieni, stary porządek i stare pomysły.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Artur D.(2008-03-07)
 • Te podobno "nowe" formy rekreacji to takie połączenie ZSMP, Harcerstwa i Wiejskiego Domu Kultury. Trzy w jednym - i mamy reaktywację PRL-u.
 • W tym MOSiR-e niezła banda układowców się okopała. Wnuk wiadomo skąd się wziął /spadochroniarz a Warszawy/, Pająk /z czerownego układu stołeczek Prezesa w ESZS i dodatkowo Kierownik w MOSiR/ młody Zapolski /tatuś siedzi u Pająka w ESZS to trzeba było synka wsadzić do MOSiR/. I jak tu PiS miał sobie poradzić z taką plagą czerwonych. Porządna zwykła bomba to zbyt mało aby to rozpiepszyć musiały by być atomowa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Tarantula II(2008-03-07)
 • No, prosze wystarczylli kibice i w niecaly tydzien mamy wiecej siedzen odrazu inny stadion. Zaden z nich kierownictwem nie jest zainteresowane nie chce byc i nikogo zwalniac, ale to pokazuje ze management w Elblągu mamy sprawczy. I po co bylo sie tyle martwic o stolki ? To, ze jest ktos madry w miescie nie znaczy ze reszte nie uwaza za mniej madrych, inaczej nasze glówne miejskie boisko nigdy nie doczekalby sie standardu na miare rekreacji. Jestesmy pod wrazeniem panie kierowniku, że wreszcie udało się wam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  menedżer(2008-03-07)
 • Tak trzymac panie kierowniku, prosze pozdrowic szkolącą się dyrekcje! Z taką asystą (chodzi o podjecie sie sprawy infrastruktury) to pan powienien byc zastępcą dyrektora co najmniej. Przemieszczajac sie obok stadionu, odechciewało się aktywnego wypoczynku, a teraz jak ręką odjął. Okazuje sie, ze w takim miejscu warunki moga byc lepsze i ktore moga zainspirowac ludzi do imprez pilkarskich
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  komentarz SPORTel.pl(2008-03-07)
 • Regulaminów do gier zespołowych i w imprezach indywidualnych na podanej stronie, nie uświadczysz. Nie wiadomo kto / np; płeć, wiek/ może być uczestnikiem i czy jest możliwe, np; aby moja babcia mogła grać w uni-hokeja lub pływać długodystansowo?! Ile takich osób weźmie udział w tych dyscyplinach? Czy proponowane formy rekreacji są skierowana tylko do młodych i silnych? Czy MOSiR nie przewiduje bardziej dostępnych dla rodziny/ mama, tata, dziadek, wnuczęta/ ciekawszych i typowo rekreacyjnych zabaw np; mini golf, krykiet, ścieżkę zdrowia itp? Czy propozycje z kalendarza imprez sportowych np; prezentacja III ligowego zespołu a za tydzien jego mecz na stadionie lub wojewódzkie zawody strażakow w środku tugodnia maja wypełniać wolny czas mieszkańcow miasta, którym zapewnia się ewentualnie rolę kibica lub widza. Co stoi na przeszkodzie, aby za nasze pieniądze / MOSiR jest jednostka budżetową / zaproponować mniej aktywnym fizycznie, bardziej dostępne formy aktywnego wypoczynku? To jednak wymaga pomyślunku i trochę zaangażowania, ale. .. Wy i tak wiecie lepiej, co to jest rekreacja i aktywny wypoczynek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  student AWF(2008-03-08)
 • No cóż z rekreacja i czynnym wypoczynkiem to ma TO (deklaracja MOSIR-u) wszystko tyle wspólnego, co ja z kapitałem Marksa. I aby społeczeństwo było zdrowe na ciele i duszy musi się rekreować i czynnie wypoczywać. Oczywiście nikt nikogo do tego nie zmusi, aczkolwiek różne formy czynienia tego preferowane i praktykowane w różnych krajach na szczeblu samorządowym, lokalnym dają bardzo pozytywne wyniki w postaci choćby przyjaznego stosunku do bliźniego. A z rekreacji i turystyki czynnej rodzą się talenty sportowe, które należy właściwie zagospodarować i to także jest rola takiej instytucji. Ale zacznijmy od początku, a więc od umożliwienia tubylcom możliwości czynnego spędzania czasu wolnego niekoniecznie przed telewizorem, amboną i estradą cyrkową. Dajmy ludziom szansę stworzenia przyjaznej atmosfery czynnego obcowania z sobą we wszelakich formach sportowych, które jak sadzę powinna inicjować taka to oto instytucja - chyba, że się mylę. A to wtedy poproszę o zwrot wkładu na rzecz tejże - wszelako skoro do tego została powołana winna się z tego wywiązać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2008-03-09)
Reklama