UWAGA!

Rekreacyjną atrakcją badminton

 
Elbląg, Rekreacyjną atrakcją badminton
fot. MOSiR

Tworzymy już od dawna nieformalną grupę pasjonatów badmintona – mówią uczestniczący w rozgrywkach VI Grand Prix Elbląga. – Gdy zbliża się termin cyklicznego turnieju staramy się tak gospodarować czasem, by w nim wystartować. Jest okazja na rekreację i spotkanie z przyjaciółmi, których łączy ten sport.

W czwartym turnieju GP wystartowało 5 zawodniczek, 24 zawodników, 2 pary deblowe pań , 12 par deblowych panów i 6 par mieszanych.
       W kategorii kobiet w meczu o trzecie miejsce Martyna Śledź wygrała 2:0 z Jolantą Grzelak, a w pojedynku o zwycięstwo w turnieju Dorota Rajczyk Gałkowska pokonała 2:0 Elżbietę Fularczyk.
       W rywalizacji mężczyzn do 39 lat Leszek Wild zajął trzecie miejsce po zwycięstwie 2:0 nad Mariuszem Kirolem, natomiast w finale po zaciętym pojedynku Sławomir Narusz wygrał 2:1 z Lucjanem Kirolem.
       Kategorię 40 lat i powyżej wygrał Ryszard Sarzyński po zwycięstwie 2:0 w finale nad Jerzym Machelskim, trzeci był Oleg Dziewanowski po ograniu 2:0 Artura Kuźmickiego.
       Debel pań zakończył się sukcesem pary Ewa Dębogórska/ Dorota Gałkowska Rajczyk po wygranym 2:0 meczu z duetem Agnieszka Butkus/Martyna Śledź.
       W deblu panów triumfowali Krzysztof Maciejak/Sławomir Narusz przed parą Julian Damaszk/Damian Damaszk i duetem Olaf Nocuń/Leszek Wild.
       W grze mieszanej najlepsi Elżbieta Fularczyk/Olaf Nocuń przed parami Agnieszka Butkus/Marek Kallas i Dorota Rajczyk Gałkowska/ Leszek Wild.
       W punktacjach generalnych przewodzą: Dorota Rajczyk Gałkowska 156 pkt przed Martyną Śledź 150 pkt i Jolantą Grzelak 134 pkt; mężczyźni do 39 lat – Sławomir Narusz 154 pkt, Krzysztof Maciejak 138 pkt wraz z Leszkiem Wild 138 pkt; 40 lat i starsi – Jerzy Machelski 148 pkt, Ryszard Sarzyński 146 pkt i Janusz Ponichtera 130 pkt; deble pań – Ewa Dębogórska/Dorota Rajczyk Gałkowska 120 pkt, Agnieszka Butkus/Martyna Śledź 114 pkt, Agnieszka Butkus/ Dorota Rajczyk Gałkowska 40 pkt; deble panów – Sławomir Narusz/Krzysztof Macielak 150 pkt, Artur Kuźmicki/Janusz Stolarkiewicz 128 pkt, Jerzy Machelski/Janusz Ponichtera 118 pkt; mixty – Dorota Rajczyk Gałkowska/Leszek Wild 154 pkt, Agnieszka Butkus/Marek Kallas 148 pkt, Jolanta Grzelak/Jerzy Rosa 118 pkt.
       Komplet wyników wraz z galerią zdjęć dostępny na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu.
       Natomiast kolejny turniej Grand Prix Elbląga w Badmintonie 12 lutego w hali sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego ul. Sienkiewicza od godz. 9. Już zapraszamy.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama