Remis Olimpii z Bałtykiem (piłka nożna)

Elbląg, Remis Olimpii z Bałtykiem (piłka nożna)

Drugi mecz kontrolny mają za sobą żółto-biało-niebiescy. Olimpia zremisowała w Gdyni z miejscowym Bałtykiem 3:3 (2:1).

Deszcz nie przeszkodził grającym piłkarzom i kibice zgromadzeni na stadionie w Gdyni zobaczyli dobre spotkanie i aż sześć goli. Nasza drużyna prowadziła trzy razy, jednak gospodarze doprowadzali do wyrównania. Ostatecznie skończyło się na remisie 3:3.
       Na początku meczu błysnął nowy nabytek Olimpii, bramkarz Kacper Tułowiecki, który zdołał obronić rzut karny wykonywany przez Marcina Dettlaffa. Nasza drużyna zdobyła pierwszego gola po strzale Kamila Graczyka, któremu dośrodkował z prawej strony grający ostatnio w Arce II Gdynia Paweł Kowalczyk. Gospodarze wyrównali po uderzeniu głową Rolanda Kazubowskiego. Elblążanie jeszcze przed przerwą wyszli ponownie na prowadzenie, kiedy do siatki Bałtyku trafił Jakub Bojas (ostatnio Bytovia Bytów).
        Ozdobą meczu była bramka na 2:2, którą zdobył uderzeniem z dystansu Krzysztof Rusinek. Żółto-biało-niebiescy dążyli do zdobycia kolejnego gola i ta sztuka udała się Antonowi Kołosowowi, który nie zmarnował dobrego podania Radosława Stępnia. Bałtyk wyrównał na cztery minuty przed końcem pojedynku po strzale Radosława Krysińskiego.
       Za Olimpią kolejny wartościowy sparing w którym trener Adam Boros mógł zobaczyć w akcji testowanych zawodników. W przyszłym tygodniu żółto-biało-niebieskich czeka mecz w ramach Pucharu Polski z Calisią Kalisz. Spotkanie odbędzie się przy Agrykola w sobotę 19 lipca o godz. 17. Jeszcze przed pojedynkiem pucharowym Olimpia rozegra kolejny sparing. W środę elblążanie zagrają przy Moniuszki z Kaszubią Kościerzyna. Początek o godz. 18.

Bałtyk Gdynia - Olimpia Elbląg 3:3 (1:2)

Olimpia Elbląg:
       I połowa: Tułowiecki, Ichim, Szawara, Maciążek, Kowalczyk Pietrewicz, Ressel, Pietroń, Kuczkowski, Graczyk, Bojas
       II połowa: Tułowiecki (70' Malecki), Czerniewski, Maciążek, Zielinski, Raduszko, Firlej, Stepień, Wojtkiewicz, Kopycki, Kołosow, Wesołowski