Rewanż w pełni się udał (Komentarze po meczu Olimpii)

Elbląg, Kibice mogą być zadowoleni z gry Olimpii
Kibice mogą być zadowoleni z gry Olimpii (fot. Anna Dembińska)

Olimpia Elbląg w dobrym stylu zrewanżowała się tarnobrzeskiej Siarce za jesienną porażkę 1:4. O komentarze  po sobotnim meczu zapytaliśmy trenera Adama Borosa i strzelca trzeciej bramki Rafała Lisieckiego.

1 października 2016 roku Olimpia Elbląg przegrała w Tarnobrzegu z tamtejszą Siarką 1:4. Część osób uważała, że taki wynik nie odzwierciedlał sytuacji na boisku. Okazja do rewanżu zdarzyła się w sobotę. Podopieczni Adama Borosa w pełni ją wykorzystali, wygrywając 3:0.
       Wynik meczu w 44. minucie spotkania otworzył Jakub Bojas, który wykorzystał rzut karny po faulu na sobie. Był to już 13. rzut karny, podyktowany dla zespołu Olimpii. Na szczęście, „trzynastka” nie okazała się pechowa i Jakub Bojas zdobył swoją dziewiątą bramkę w sezonie. Warto też wspomnieć, że pomocnik Olimpii pokonał bramkarza rywali w czwartym meczu „z rzędu”. „Etatowy” wykonawca rzutów karnych w elbląskim zespole – Łukasz Pietroń, tym razem musiał pauzować za żółte kartki.
       - W pierwszej części spotkania mieliśmy różne momenty w grze. Przeciwnik nastawił się na grę z kontry. Były momenty, kiedy byliśmy zmuszeni do prowadzenia ataku pozycyjnego, wiadomo z czym to się wiąże – komentował Adam Boros.
       W drugiej połowie olimpijczycy strzelili Karolowi Dybowskiemu jeszcze dwie bramki i pewnie zainkasowali trzy punkty. - W mojej ocenie ta druga bramka mocno dodała nam spokoju i wiary. Początek drugiej połowy i podwyższenie na dwa i trzy do zera, zmieniło sytuację na boisku, dodało więcej pewności siebie – mówił trener Olimpii.
       Bramki strzelali zmiennicy: Anton Kolosov potrzebował pięciu minut na boisku, żeby pokonać bramkarza Siarki. Rafałowi Lisieckiemu pokonanie Karola Dybowskiego zajęło jeszcze mniej czasu. - Nasz sztab szkoleniowy często mówi o tym, że zawodnicy rezerwowi są bardzo ważnym ogniwem. W tym meczu to potwierdziliśmy i fajnie, że tak się potoczyła druga połowa – mówił Rafał Lisiecki, jeden z jokerów w talii Adama Borosa.
       Dla Rafała Lisieckiego była to pierwsza bramka w tym sezonie. Anton Kolosov zaliczył piąte trafienie. Razem żółto-biało-niebiescy mają już 51 bramek na koncie, co czyni ich trzecią drużyną II ligi pod względem skuteczności. Liderem klasyfikacji strzelców pozostaje Łukasz Pietroń z 13 golami, Paweł Piceluk ma ich 10, a Jakub Bojas – 9.
       Powodem do zadowolenia jest wygrana bez straty gola, ostatni taki mecz zdarzył się w listopadzie ubiegłego roku, gdy Olimpia grała z Rakowem Częstochowa. - Kilka razy straciliśmy piłkę w środkowej strefie boiska i przeciwnik starał się to wykorzystać. Przypominam, że mogliśmy stracić bramkę po rzucie rożnym, ale to była jedyna sytuacja, gdzie Siarka mogła zdobyć bramkę – mówił po meczu Adam Boros.
       - Naszą małą bolączką jest to, że mamy dwie różne połowy. Czasami układa się tak, że w pierwszej połowie gramy bardzo dobre zawody, w drugiej części brakuje nam impetu. Fajnie, że w tym meczu było na odwrót i skończyło się dla nas szczęśliwie – dodał Rafał Lisiecki.
       Zwycięstwo nad Siarką i porażka Radomiaka Radom z Polonią Warszawa spowodowała, że do miejsca barażowego Olimpia traci cztery punkty. Ofensywna filozofia gry preferowana przez zespół Adama Borosa każe oczekiwać, że za tydzień w Radomiu żółto-biało-niebiescy powalczą o zmniejszenie różnicy punktowej do czołówki ligi.

• OE stać jest finansowo na 1 lige i nie dajmy sobie wmówić ze jest inaczej np koszty wyjazdow sa takie same jak w obecnej klasie rozgrywkowej np Katowice gramy z Rozwojem a w pierwszej jest GKS! Jedyny problem to oświetlenie ale myślę ze po awansie zrobili by to bo by MUSIELI, nasz stadion pod względem technicznym jest lepszy niz w olsztynie tam się trybuny osunely i jest tylko otwartą krytą u nich i kawałek łuku dla gości jedyne co ich ratuje to te jupitery ale myślę ze u nas też by to zalatwili przy odrobinie dobrych chęci których obecnie brakuje wlodarza naszego klubu i miasta. I wmawiają nam od 20 lat brak pieniędzy!!!!!
  • W co ty chłopie wierzysz :D. Najpierw trzeba awans na boisku wywalczyć, a po drugie niedawno byli w pierwszej lidze. Każdy pamięta, jak to się skończyło :D. To jest drużyna max na 2 ligę.
  • A w kwestii innych glownych wymogów licencyjnych wymagane jest też zaplecze treningowe 3 boiska (w tym jedno sztuczne z oświetleniem) ten wymóg też spełniamy 1 boisko naturalne Moniuszki 2 na skrzydlatej i tam oczywiście mamy sztuczne z oświetleniem. A jeszcze co do stadionu to wymagane jest min 2000 siedzących a zadaszonych tylko 500 to też spełniamy z wymogów. A nowy budynek oddany z szatniamii bd na jesieni tylko dobrych checi brakuje w OE.
  • Dlatego wlasnie pisze że brak dobrych checi u włodarzy OE.....:(
  • Z tym zarzadem to mozna pomarzyc sobie o stadionie i sponsorzach, oni nie maja bladego pojecia o prowadzeniu klubu sportowego, ,slizgaja ''sie juz ktorys rok za pieniadze podatnikow dreptajac w miejscu. .. ) Bez 2 druzyny klub, jaka rywalizacja sportowa?. Trenerzy mlodzierzowych druzyn wogole nie przygotowani praktycznie i mentalnie -nie mowiac o teori?/ Najpierw trzeba uporzadkowac sportow i finansowo i nowym i kreatywnym majacym pomysl zarzadem budowac klub i druzyne jaka byla w latach 80 tych!!!Dopoki prezesem bedzie ksiadz to tak bedzie przez dlugi czas, czyli ni jak!!!
  • olimpio walcz o baraz pokaz miastu ze zaslugujesz na 1 ligie!!!!!