UWAGA!

Rezerwy Olimpii zaczynają sezon

 
Elbląg, Rezerwy Olimpii zaczynają sezon
(fot. Olimpia Elbląg)

Niedzielnym meczem na Agrykola 8 kampanię ligową 2019/2020 rozpoczną rezerwy Olimpii Elbląg. Żółto-biało-niebiescy nadal będę rywalizować na czwartoligowym poziomie, ale w zmienionym składzie.

Przypomnijmy, że żółto-biało-niebiescy skorzystali z regulaminu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, w którym ustalono zasady zgłaszania drużyn rezerwowych przez kluby szczebla centralnego oraz III i IV ligi (posiedzenie Zarządu WMZPN z dnia 17 lipca 2017). Zainteresowani grą musiały tego dokonać z rocznym wyprzedzeniem. Od nadchodzącego sezonu 2019/2020 do grona czwartoligowców dołączyły rezerwy Stomilu Olsztyn.
       Trenerem drugiej drużyny Olimpii pozostał Szymon Waga, który zeszły sezon zakończył na wysokim ósmym miejscu. W drużynie nastąpiło kilka roszad. W barwach Olimpii II - ze względu na awans sportowy - rzadziej będziemy oglądać Klaudiusza Krasę, który wychodził w podstawowym składzie w dwóch pierwszych meczach drugoligowej Olimpii. Z klubu odeszli także Norbert Nestorowicz (SMS Łódź), Wiktor Perlejewski (Huragan Morąg), Oskar Bradtke (Wierzyca Pelplin), Piotr Zaleski (Grom Nowy Staw) oraz Sebastian Kulesz (Błękitni Orneta). Do zespołu dołączyła za to duża grupa zawodników urodzonych w 2002 roku, w zeszłym roku rywalizujących w Ekstraklasie WMZPN Juniora Młodszego.
       - W nadchodzącym sezonie chcemy wprowadzić kolejną grupę z Akademii Piłkarskiej Olimpii na poziom piłki seniorskiej z założeniem, żeby w przyszłości mogli grać w pierwszej drużynie. Celem ligowym będzie utrzymanie. Chcemy dobrze grać w piłkę - poinformował trener Olimpii Szymon Waga.
       Inauguracyjny mecz Olimpii II Elbląg z Granicą Kętrzyn w niedzielę, 11 sierpnia, o godz. 16 na stadionie Miejskim przy ul. Agrykola 8. Wstęp wolny.
      

       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem ZKS Olimpia Elbląg

      
qba
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama