Ringowych emocji nie brakowało (boks)

Elbląg, Na elbląskim ringu swoje umiejętności zaprezentowali pięściarze m.in. z Braniewa, Olsztyna, Szczytna i Elbląga
Na elbląskim ringu swoje umiejętności zaprezentowali pięściarze m.in. z Braniewa, Olsztyna, Szczytna i Elbląga (fot. PS)

W sobotę i niedzielę (27 i 28 lutego) w Elblągu odbyły się Mistrzostwa Warmii i Mazur w boksie. Stawką ringowych pojedynków obok tytułów mistrzowskich były kwalifikacje na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, Mistrzostwa Polski Juniorów i generalna próba najstarszych stażem pięściarzy przed Mistrzostwami Polski Seniorów. Walki finałowe obserwował Zbigniew Lewicki, prezes Warmińsko – Mazurskiej Federacji Sportu. Zobacz fotoreportaż.

Na elbląskim ringu swoje umiejętności zaprezentowali pięściarze Zatoki Braniewo, Pirsu Olsztyn, Niedźwiedzia Kętrzyn, Gwardii Szczytno i elbląskich UKS Kontra oraz KSW Tygrys. Zabrakło w rywalizacji zawodników Mazura Ełk, którego kierownictwo zdecydowało o przeniesieniu klubu do okręgu podlaskiego OZB.
       W pojedynkach finałowych bokserek w wadze 51 kg Justyna Żołobowska z Niedźwiedzia Kętrzyn pokonała 2:1 Paulinę Jakubiec z elbląskiej Kontry. W wadze 51 kg Żaneta Cieśla z Kontry wygrała jednogłośnie na punkty z Moniką Opak z Gwardii Szczytno i została uznana za najlepszą bokserkę mistrzostw.
       W pojedynkach kadetów w kategorii 63 kg Paweł Pietrzak z Kontry, uznany za najlepszego boksera kadeta mistrzostw, wygrał przez RSC w I rundzie z Bartłomiejem Kulczakiem z Tygrysa Elbląg. W wadze 70 kg Dawid Dacko uległ 1:2 Arturowi Kulewiczowi z Zatoki Braniewo. Kategorię 52 kg wygrał Andrzej Wasilewski z Kontry pokonując 2:1 Sebastiana Kuleszę z Zatoki Braniewo.
       W walkach juniorów w wadze 54 kg Patryk Bartoszuk z Braniewa, uznany za najlepszego pięściarza w tej kategorii wiekowej, pokonał 3:0 Michała Martwicza z Kontry. Mistrzostwo w wadze 60 kg wywalczył Emil Jagiełło z Gwardii Szczytno pokonując 2:1 Radosława Pieńkowskiego z Kontry. Tylko 30 sekund trwał pojedynek w kategorii 64 kg, bo Sylwester Stempniewski z Tygrysa wygrał walkę przez RSC z Hubertem Lipką z Gwardii Szczytno. W wadze +91kg, po najlepszej walce finałów, Marcin Śnitko z Tygrysa uległ 1:2 Sebastianowi Jankowskiemu z Kętrzyna.
       W pojedynkach seniorów w wadze 75 kg Mariusz Gruchot z Kętrzyna przegrał 0:3 z Adamem Kośmiderem z Tygrysa, uznanym za najlepszego seniora mistrzostw, a w kategorii 81 kg Damian Kośmider z Tygrysa wypunktował 3:0 Mateusza Staszkiewicza z Gwardii Szczytno.
       Mistrzostwa przeszły do historii, a liczny udział zawodników w kategoriach młodzieżowych dobrze prognozuje na przyszłość dyscypliny na Warmii i Mazurach.