UWAGA!

Rowerami na Lisią Górę

 Elbląg, Rowerami na Lisią Górę
Fot. MOSiR

Nieopodal miejscowości Jasna znajduje się Lisia Góra. Są tam zapewne lisy, ale przede wszystkim są pozostałości tajemniczej konstrukcji wysadzonej w powietrze po II wojnie światowej. W niedzielę, 7 maja, pojedziemy je obejrzeć. Ruszamy o godz. 10 spod napisu ELBLĄG na ulicy Wodnej.

Wycieczka wystartuje z elbląskiego Starego Miasta, a następnie udamy się przez Wikrowo, Jegłownik, Gronowo Elbląskie do Żuławki Sztumskiej. Zobacz mapę - 60 km. Stąd zaczniemy podjazd na Lisią Górę, gdzie zrobimy dłuższy postój. W drodze powrotnej zajrzymy do Jasnej, Zwierzna i Markus, aby w końcu dotrzeć do Raczek Elbląskich. Stąd już tylko kilka kilometrów będzie nas dzieliło od finału wycieczki, która zakończy się na rondzie Bitwy Warszawskiej. Na trasie będzie dominował asfalt bardzo różnej jakości.

Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Warto zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze, a szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, w związku z tym prosimy pamiętać o ubraniu się stosownie do pory roku. Rekomendujemy jazdę na rowerach górskich (MTB) oraz trekkingowych i gravelowych wyposażonych w bieżnikowane opony i działające przerzutki.

Wzorem lat ubiegłych także w roku 2023 trwa konkurs na najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach roku 2023). Prosimy zatem o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu bieżącego roku na podstawie ilości zgromadzonych pieczątek w w/w książeczce.

Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, w granicach 15 km/h, dopasowane do długości trasy, warunków terenowych i pogody. W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie czy robienie zdjęć. Dłuższy postój będzie na Lisiej Górze. Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego.

Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Udział w wycieczce, która zakończy się około godz. 16, jest bezpłatny.

Miejskie Wycieczki Rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy z: PTTK Oddziałem Ziemi Elbląskiej, Salonem-Serwisem Rowerowym Wadecki i Gminą Elbląg.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama