UWAGA!

Rowerem do Jeleniej Doliny

 Elbląg, Rowerem do Jeleniej Doliny
fot. AD

W niedzielę 22 kwietnia startuje nowy projekt rowerowy zatytułowany „Ergonomiczne wycieczki rowerowe”. Zachęcamy elblążan do poznawania najbliższych okolic Elbląga z perspektywy rowerowego siodełka i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

W wycieczkach uczestniczyć może absolutnie każdy, tempo jazdy i odległości do pokonania nikogo nie wykluczają z naszego grona. Szczególne zaproszenie kierujemy do rowerowych rodzin, których w Elblągu widać coraz więcej.
       Pierwsza z wycieczek będzie wiodła bocznymi drogami do Jeleniej Doliny, gdzie zawrócimy w stronę Bażantarni. Na trasie zapoznamy się z nawierzchnią asfaltową jak i odcinkami terenowymi. Do przejechania będzie około 30 km. Zapraszamy do przeczytania regulaminu wycieczki.
       Startujemy z pętli przy ul. Ogólnej w niedzielę, 22 kwietnia, o godzinie 10. Jazdę zakończymy w Bażantarni.
      
       Ta rowerowa inicjatywa nie mogłaby się odbyć bez sponsorów, dlatego też nasze wycieczki nasze będą ubezpieczane przez firmę ubezpieczeniową Ergo Hestia, słodycze na trasie wycieczki zapewni elbląska firma cukiernicza ,,Wolność’’, a finisz rajdu odbędzie się w Restauracji Myśliwska, gdzie czekać będzie na nas jeden ze specjałów myśliwskiej kuchni.
       Wsparcie merytoryczne na trasach naszych wycieczek będą gwarantować pracownicy elbląskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej i Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalnej Grupy Działania w Elblągu oraz niezrzeszone grono pasjonatów turystyki rowerowej.
      
Marek Kamm, Elbląski Oficer Rowerowy

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Wspaniały pomysł, więcej takich atrakcji w Naszym Mieście. Pozdrawiam wszystkich uczestników :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jamaleg(2012-04-20)
 • oby tylko czerwone części chodnika nie były oblegane przez załatwiające się psy albo ludzi i wózki. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Synaptica(2012-04-20)
 • jak będą to rozjedziemy, nas ostatecznie będzie więcej :P
 • "Ta rowerowa inicjatywa nie mogłaby się odbyć bez sponsorów. .. " - a dlaczego nie ?
 • Tylko pozazdrościć. Szkoda, że w Pasłęku nie mamy takich zapaleńców. Pozdrawiam
 • Zapraszamy do Elbląga. Mamy na prawdę świetnego Oficera Rowerowego, który co jakiś czas organizuje nam super wycieczki rowerowe.
 • No pięknie, pięknie Panie Marku i jeśli można coś dodać proponowałbym do każdej takiej imprezy dołączyć mapę trasy i krótka rozpiskę jej przebiegu - pełnymi garściami można czerpać materiał z mojej dokumentacji rowerowej. W razie braku takowej chętnie pomogę w jej realizacji i zobrazowaniu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2012-04-20)
 • MARECKI Z regulaminem można zapoznać się u mnie: marecki.home.pl Mapy będą , tylko później. Chwilowo sponsorzy nie mają na magazynie :-). Ewentualnie mogę wydrukować fragment ,ale to na następny raz. Sprawdzę, ile nas będzie jechało. Pozdrawiam i do zobaczenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MARECKI(2012-04-20)
 • Marecki a kto do fajnej informacji dodał zdjęcie z ubiegłorocznego Fidelitasa? Moga co niektorzy czuć sie zdezorientowani widząc szosowców (w tym mnie) na zdjęciu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Tomar66(2012-04-21)
 • Panie Marecki - przepraszam, że jestem upierdliwy ale jak widzę to już standard w Polsce zaczynianie sprawy od tyłka. A tak poza tym - regulaminy są dla organizatorów a nie uczestników - zdaje Pan chyba sobie sprawę, że i tak nikt tego nie czyta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2012-04-21)
 • do AborygenMiejscowy. Jakie zaczynanie od tyłka ? Mapę ma organizator, gdzie jechać dobrze wie. Reszta za nim ruszy i do celu na pewno dojedzie. Chcesz jechać to jedź, nie chcesz to nie jedź, ale nie zrzędź jak stara baba. Nie masz lepszych zajęć jak tylko krytykować innych ??
 • Tak już się zamykam- tylko mi przykro że wszystko co wyrasta poza miernotę waszych potrzeb i pragnień to albo zrzędzenie albo malkontenctwo. Tfu na psa urok co za kraj.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2012-04-21)
Reklama