UWAGA!

Rowerem do parku w Trójmieście

 Elbląg, Rowerem do parku w Trójmieście

Podobnie jak we wrześniu, także trasa kolejnej wycieczki rowerowej będzie prowadziła w kierunku zachodnim. Celem niedzielnej (24 października) jazdy będzie Trójmiejski Park Krajobrazowy, który szczególnie pięknie prezentuje się w jesiennych szatach. Jest to ulubiona miejscówka trójmiejskich rowerzystów, pełna licznych szlaków, z których i my skorzystamy.

Będziemy się poruszać różnymi szlakami terenowymi Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego na osi Gdynia-Gdańsk. Naszym przewodnikiem w terenie będzie lider Grupy Rowerowej Trójmiasto Krzysztof Kochanowicz-Frans.
       Do Gdyni jedziemy i z Gdańska wracamy PKP PR (Elbląg 7:02 – Gdynia 9:21. Cena biletu + rower 22 zł; Gdańsk 19:14 – Elbląg 20:57. Cena biletu + rower 20 zł).
       Z uwagi na dość trudną trasę zapraszam wyłącznie osoby pełnoletnie i regularnie jeżdżące na rowerze. Udział w wycieczce jest tradycyjnie bezpłatny, każdy jedzie na własną odpowiedzialność i na własny koszt. Serdecznie zapraszam płeć piękną.
       Długość całej trasy to około 70 km. Poruszać się będziemy wyłącznie drogami terenowymi, dlatego przydadzą się rowery z działającą amortyzacją. Trasa wycieczki jest przeznaczona dla rowerów MTB wyposażonych w opony terenowe. Przewidywane są przerwy na jedzenie i robienie zdjęć. Szybkość jazdy dostosujemy do swoich możliwości i warunków terenowych.
       Należy mieć ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, pompkę, klucze, oświetlenie. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Szczególnie zalecam założenie kasku na głowę. Jedziemy bez względu na pogodę.
       Zbiórka na Placu Dworcowym w niedzielę, 24 października, o godzinie 6:45.
      
Marek Kamm
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama