UWAGA!

Rowerowa jazda aleją lipową

 
Elbląg, Rowerowa jazda aleją lipową
fot. MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach akcji Wakacje z MOSiR-em zaprasza do udziału w drugiej z cyklu trzech wycieczek rowerowych po okolicach Elbląga. Miłośnicy dwóch kółek odwiedzą aleję lipową, czyli drogę między Próchnikiem a Rubnem Wielkim. Start w niedzielę, 28 lipca o godz. 10.

Aleja z pomnikowymi lipami oraz dębami rozciąga się na przestrzeni kilku kilometrów między północnymi dzielnicami Elbląga: Próchnikiem i Rubnem. Wielokrotnie była już wykorzystywana podczas różnych wycieczek, teraz przyjrzymy się jej samej.
       - W trakcie wycieczki przewidywane są przerwy na jedzenie oraz robienie zdjęć, a po zjechaniu do Rubna przewidywane jest także dopingowanie zawodników biorących udział w Garmin Iron Triathlon, którego trasa rowerowa będzie tamtędy przebiegała - informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
       Niedzielna wycieczka będzie przebiegała po drogach utwardzonych asfaltowych i z płyt betonowych, będących specyficzną nawierzchnią charakterystyczną dla Żuław Wiślanych. Sama zaś aleja lipowa ma charakter terenowy, nawierzchnia jest kamienno-szutrowo-asfaltowa.
       - Rekomendujemy jazdę na rowerach górskich, trekingowych i miejskich wyposażonych w amortyzatory, a każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru, gdyż na trasie są bardzo ograniczone możliwości naprawy - zaleca Marek Kamm.
       Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.
       Dzięki wsparciu naszych sponsorów, tj.  Lodziarni Kaktus oraz elbląskiemu Biuru Podróży VARIUSTUR dla uczestników wycieczki będą lody i słodycze. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 12 km na godzinę. Do udziału w wycieczce organizatorzy zapraszają całe rodziny. Start w niedzielę 28 lipca o godz. 10.00 z pętli tramwajowej przy ulicy Ogólnej. Dystans ok. 34 km.
       Naszą jazdę zakończymy w Lodziarni Kaktus na Placu Słowiańskim, gdzie na każdego uczestnika będzie czekał zimny przysmak. Czas trwania imprezy to około 4 godziny. Udział w wycieczce jest bezpłatny. Szczegółowy regulamin wycieczki znajduje się na stronie MOSiR. 
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama