UWAGA!

Rowerowe odwiedziny Jeziora Korsuń

 Elbląg, Rowerowe odwiedziny Jeziora Korsuń
fot. MOSiR

Majowa odsłona Miejskich Wycieczek Rowerowych będzie prowadziła nad Jezioro Korsuń w gminie Rychliki. To malownicze jezioro jest chętnie odwiedzane w sezonie przez amatorów kąpieli. Wycieczka wystartuje w niedzielę, o godzinie 10:00, spod liter Elbląg na Starym Mieście.

Ruszamy z Elbląga, następnie udamy się przez Żurawiec i Nowe Dolno oraz Święty Gaj w kierunku Kwietniewa. Jezioro Korsuń znajduje się w Kiersytach nieopodal Kwietniewa. Tam też zrobimy dłuższy postój podczas którego obecny z nami Lech Słodownik, historyk i regionalista, opowie nam o ciekawych miejscach w okolicy.

Powrót do Elbląga będzie odbywał się przez Rychliki, Jelonki i Komorowo Żuławskie. Nasza jazda zakończy się przy rondzie Bitwy pod Grunwaldem. Zobacz mapę - 64 km. Na trasie będzie dominował asfalt różnej jakości, pojawią się też betonowe płyty i krótki odcinek gruntowy.

Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, w związku z tym prosimy pamiętać o ubraniu się stosownie do pory roku. Rekomendujemy jazdę na rowerach górskich (MTB) oraz trekkingowych i gravelowych wyposażonych w bieżnikowane opony i działające przerzutki.

Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, dopasowane do dość długiej trasy. W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie czy robienie zdjęć. Dłuższy postój będzie przy nad Jeziorem Korsuń. Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Zapraszamy wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Udział w wycieczce, która zakończy się około godz. 16 jest bezpłatny.

Wzorem lat ubiegłych także w roku 2022 trwa konkurs na najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach roku 2022). Prosimy zatem o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu bieżącego roku na podstawie ilości zgromadzonych pieczątek w w/w książeczce.

Miejskie Wycieczki Rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy z: PTTK Oddziałem Ziemi Elbląskiej, Salonem-Serwisem Rowerowym Wadecki i Gminą Elbląg.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • super miejscówka, nowy duży pomost!
  • Nie zapomnijcie zabrać zaświadczeń tj. paszportów czy też certyfikatów covidowych, będą one szczególnie mile widziane wszak propaganda telewizyjna nie po to przez dwa lata skłaniała do podporzadkowania obywatelskiego. Dotleńcie się i przemyślcie swoje niedawne zachowanie.
Reklama