UWAGA!

Rozpoczął się drugi tydzień ferii z MOSiR-em

 
Elbląg, Rozpoczął się drugi tydzień ferii z MOSiR-em
fot. MOSiR

Tegoroczne ferie na sportowo cieszą się olbrzymią popularnością wśród mieszkańców Elbląga. Tylko w pierwszym tygodniu z zajęć sportowo-rekreacyjnych skorzystało ponad dwa i pół tysiąca dzieci i młodzieży. Tradycyjnie największą popularnością cieszyło się lodowisko Helena.

„Ferie na sportowo - bezpiecznie i zdrowo” - to program zajęć sportowo-rekreacyjnych, przygotowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji dla tych, którzy w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych pozostają w domach. Każdego dnia, na obiektach sportowych odbywają się różnego rodzaju zajęcia, od jazdy na lodzie, przez strzelectwo i fitness, a na tenisie stołowym skończywszy.
       - Okazuje się, że po raz kolejny program przez nas zaprezentowany przypadł do gustu elblążanom - wyjaśnia Janusz Pająk, koordynator Działu Organizacji Imprez MOSiR. - Świadczą o tych chociażby liczby. Tylko w pierwszym tygodnia z naszej oferty skorzystało ponad dwa i pół tysiąca dzieci i młodzieży. A przecież przed nami jeszcze kolejne dni wolne od zajęć szkolnych.
       Podobnie jak w latach ubiegłych w pierwszym tygodniu ferii, największym zainteresowaniem cieszyło się tradycyjnie kryte lodowisko Helena. W ciągu pięciu dni przez taflę lodowiska przewinęło się prawie dwa tysiące łyżwiarzy. Uczestnicy zajęć nie tylko korzystali z ogólnodostępnej ślizgawki, ale brali udział w turnieju mini hokeja oraz festynie lodowym. Nie inaczej powinno być także w drugim tygodniu, gdzie na najmłodszych ponownie czekają bezpłatne zajęcia na lodowisku (godz. 12.15 dla grup zorganizowanych, godz. 13.15 jazda dowolna dla dzieci i młodzieży).
       Oprócz jazdy na łyżwach, dzieci i młodzież mogą skorzystać także z zajęć odbywających się na sali fitness. UKS Kontra przygotował zajęcia bokserskie, podczas których wszyscy chętni mogą, pod okiem trenerów i zawodników, stawiać pierwsze kroki bokserskie. Na chętnych czekają także zajęcia fitness oraz Akademia Tenisa Stołowego. Natomiast jedną z nowości w tegorocznym programie ferii są zajęcia taneczno-fitnessowych „Salsation”.
       Chętnych nie brakuje także na strzelnicy sportowej, która mieści się na krytej pływalni przy ul. Robotniczej. Tam, pod okiem wykwalifikowanej kadry Klubu Sportowego Orzeł można sprawdzić jak wprawne mamy oko. Zajęcia na strzelnicy odbywają się w poniedziałki, środy i piątki w godz. 10-12. Wspólnym podsumowaniem ferii na sportowo będzie Ice Party, czyli zabawa dla dzieci i młodzieży na lodzie. Festyn dla uczestników ferii odbędzie się w piątek 5 lutego o godz. 18 na lodowisku Helena.
       - Zabawa podczas Ice Party będzie zwieńczeniem i podsumowaniem tegorocznych ferii - przypomina Marek Kucharczyk, specjalista ds. Marketingu i Reklamy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Chcemy, by jednego dnia i w jednym miejscu spotkali się uczestnicy wszystkich zajęć. Wstęp jest wolny, dlatego zachęcamy do udziału wszystkich, którzy spędzali z nami czas podczas tych dwóch tygodni ferii.
       Organizatorem wypoczynku na sportowo jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współudziale: Elbląskiego Szkolnego Związku Sportowego, KS Orzeł, UKS Kontra, Matrix Fitness oraz Rehactivity. Szczegółowy program organizowanych zajęć można znaleźć na stronie ośrodka w zakładce Ferie z MOSiR-em 2016. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama