UWAGA!

Rusza piłkarska liga amatorów

Elbląg, Rusza piłkarska liga amatorów

Jeszcze nie przebrzmiały echa halowych rozgrywek lig piłkarskich w Elblągu, a już w nadchodzący weekend (14-15 kwietnia) rozpoczną się pojedynki w Piłkarskiej Elbląskiej Lidze Amatorów Hydrobud na otwartym boisku, organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Podstawowym celem organizatora jest popularyzacja, rozwijanie i propagowanie piłki nożnej jako aktywnego spędzania czasu wolnego. To pierwszy, konkretny wkład MOSiR w cykl imprez w mieście wpisujących się w strefę kibica organizowaną z okazji Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Przy okazji informujemy, że w trakcie trwania Euro 2012 rozegrane będą Mini Mistrzostwa Europy w piłce nożnej dla zespołów szkół podstawowych i gimnazjalnych w trzech kategoriach wiekowych, również prowadzone przez MOSiR w ramach strefy kibica.
       Natomiast w Piłkarskiej Elbląskiej Lidze Amatorów Hydrobud wystartuje 12. siedmioosobowych drużyn z zawodnikami od 18 roku życia i starszymi. Zespoły rozegrają mecze w systemie „każdy z każdym”, a ligę wygra drużyna z największą ilością punktów. Areną sportowej rywalizacji będzie boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Skrzydlatej.
       Rozgrywki rozpoczną się 14 kwietnia, a ostatnie mecze rozegrane zostaną 24 czerwca, a więc już w trakcie spotkań reprezentacji narodowych decydujących o miejscach we wspomnianych mistrzostwach starego kontynentu.
       Oficjalne zakończenie Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów (PELA) Hydrobud, połączone z honorowaniem najlepszych drużyn, odbędzie się 30 czerwca w strefie kibica na Placu Kazimierza Jagiellończyka.
       Zapraszamy elblążan do kibicowania amatorskim drużynom, a przy okazji do odwiedzenia kompleksu sportowego zarządzanego przez MOSiR jaki powstał na Zatorzu i będzie rozbudowywany.
       W sobotnich (14 kwietnia) pojedynkach PELA na boisku przy ul. Skrzydlatej rozegranych zostanie sześć meczów, początek gier o godz. 19. W niedzielę (15 kwietnia) mecze rozpoczną się o godz. 12. Wstęp wolny.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama