UWAGA!

Ruszyły zapisy do VIII Biegu Piekarczyka

 Elbląg, Ruszyły zapisy do VIII Biegu Piekarczyka

Do biegu, gotowi, start... ale najpierw trzeba znaleźć się na liście startowej. Ruszyły właśnie zapisy do VIII Elbląskiego Biegu Ulicznego Piekarczyka. W tym roku, największa impreza biegowa w naszym mieście, odbędzie się 26 czerwca, podczas Dni Elbląga.

Choć do rozpoczęcia zawodów pozostały jeszcze cztery miesiące, to już teraz warto zastanowić się i zaplanować jak spędzimy czas w niedzielę 26 czerwca. Jedną z propozycji jaką przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jest VIII Elbląski Bieg Uliczny Piekarczyka. W tym roku koszt uczestnictwa w biegu, w zależności od wybranej opcji, wynosi 30 i 50 złotych. Uczestnicy mają do wyboru droższą opcję w której wraz z pakietem startowym otrzymają koszulkę techniczną Biegu Piekarczyka, bądź opcję tańszą, czyli pakiet startowy bez koszulki. Zapisy w tych cenach przyjmowane są do 20 czerwca. Warto się pospieszyć, gdyż w ostatnich dniach przed imprezą (od 21 do 25 czerwca) wpisowe wzrośnie do 80 złotych. Natomiast w dniu imprezy zapisy możliwe będą jedynie w biurze zawodów (koszt 80 zł). Swój udział w imprezie należy zgłaszać za pomocą oficjalnej strony internetowej biegu pod adresem www.biegpiekarczyka.pl
       - Aby dokonać rejestracji trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie Biegu Piekarczyka - informuje Marek Kucharczyk, specjalista ds. Marketingu i Reklamy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Elblągu. - Wchodząc na wskazaną stronę klikamy w menu zgłoszenia, następnie w formularz zgłoszeniowy i wówczas pojawi nam się szczegółowa instrukcja dotycząca zapisów. Należy jednak pamiętać, że formularz zgłoszeniowy dostępny jest dopiero po założeniu konta lub jeśli zawodnik posiada już konto, to po zalogowaniu się do panelu zawodnika.
       Tradycją stało się, że przy okazji Biegu Piekarczyka organizowane są także imprezy towarzyszące. Nie inaczej będzie także w tym roku, choć także i tu nastąpiły pewne zmiany. Zamiast biegu dla dzieci i młodzieży rozegrany zostanie Bieg Rodzinny, a do udziału w nim organizatorzy zapraszają najmłodszych wraz z rodzicami i opiekunami. Zapisy przyjmowane będą w dniu imprezy w biurze zawodów, a udział w nim jest bezpłatny. Ponownie na trasie zobaczymy także fanów Nordic Walking, którzy do pokonania będą mieli dystans 5 kilometrów. Zgłoszenia do marszu Nordic Walking przyjmowane są, podobnie jak do biegu głównego, na stronie Biegu Piekarczyka. Uczestnicy Nordic Walking, w zależności od wybranej opcji, otrzymają pakiet startowy z koszulką lub bez oraz medal za ukończenie marszu.
       Wracając do imprezy głównej, to trasa VIII Elbląskiego Biegu Ulicznego Piekarczyka tradycyjnie wynosi 10 kilometrów i prowadzi ulicami miasta. Zawodnicy rozpoczną rywalizację na Starym Rynku obok postaci Piekarczyka przy Bramie Targowej. Następnie pobiegną ulicami: Stary Rynek, Rybacka, Wodna, Studzienna, Wybrzeże Gdańskie, Giełdowa, Wodna, Bulwar Zygmunta Augusta, Wapienna, Zamkowa, św. Ducha, Wigilijna, Rycerska, Pocztowa, Armii Krajowej, Robotnicza, Skwer Ofiar Sprawy Elbląskiej, Bożego Ciała, Robotnicza, Królewiecka, Stoczniowa, Stary Rynek. Każdy z uczestników będzie miał do pokonania dwie pętle, o długości 5 kilometrów.
       - W tym roku trasa biegu została nieco zmodyfikowana i częściowo prowadzi nowymi ulicami, a do tego start i meta znajdują się w tym samym miejscu - wyjaśnia Janusz Pająk z Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - To także ukłon w stronę uczestników, którzy w ubiegłym roku sygnalizowali nam chęć zmiany trasy. Dodatkowo chcieliśmy, by trasa znajdowała się bliżej centrum miasta, a co za tym idzie była bardziej widowiskowa.
      
       Organizatorami tegorocznego Biegu Piekarczyka są Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, natomiast współorganizatorem Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. Bieg główny rozegrany zostanie w niedzielę 26 czerwca o godz. 12.

       Patronem medialnym Biegu Piekarczyka jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
MOSiR w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Osobiście myślałem że to mos z kosciuszki jest organizatorem widziałem pracowników i Stasiu tam latał przy temacie
 • Florek-wprowadź kontrolę antydopingową- to by było sprawiedliwe wobec wszystkich uczciwych biegaczy -i na bank by wyeliminowało nieuczciwych cwaniaków zza wschodniej granicy. To nie są duże koszty -podobno labosport szczyci się wykonywaniem różnych usług. Startowe tez do najniższych nie należy a w pakiecie mamy medal i bułkę -powiedzmy wartość tego to 1-1,5PLN.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  miniuś(2016-02-19)
 • Super ORGAZIZATORZY!!! Koniec czerwca i samo południe - rewelacja. Biegacze są zadowoleni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  lekarzkardio(2016-02-19)
 • zgadzam sie z miniuś: te wszystkie czarnoskóre charty startujace w polsich biegach ulicznych biegaja na szuwaxie. to samo ci bohaterzy z rosji, bialorusi, ukrainy. zero kontroli a sa naszprycowani jak kurczaki z biedry. kontrola antydopingowa w takich biegach powinna byc wliczona w koszty zamiast durnych koszulek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  cycuszki(2016-02-19)
 • 80 zl zeby sobie pobiegac. Nigdy tego nie zrozumiem
 • Za start w biegu 50zł....TRAGEDIA (Pakiet bułka i medal...) W maju radzę się wybrać 70km od naszego miasta do Kwidzyna na bieg PAPIERNIKA tam wpisowe 0zł a pakiet DUZZOO bogatszy do tego 70% biegaczy na koniec zostaje wylosowana i dostają nagrody i niektóre bardzo wartościowe do tego masa atrakcji POLECAM
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Jakks (2016-02-20)
Reklama