UWAGA!

Rywalizacja przy brydżowym stole

 Elbląg, Rywalizacja przy brydżowym stole
Fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl.pl)

W Elbląskim Amfiteatrze Brydżowym został rozegrany IX turniej brydża sportowego z cyklu KMP 2020. Ze startu w kierunku podium ruszyło 26 brydżystek i brydżystów z Elbląga i różnych zakątków regionu Warmii.

Od startu do mety prowadził duet Bogusław Gierulski (Elbląg) - Ryszard Pichla (Braniewo), który wynikiem 66,97 proc. stanął na najwyższym stopniu podium, wyprzedzając parę Marek Serdyński (Nowakowo) - Zbigniew Samborski (Elbląg) z wynikiem 59,09 proc. Trzecie miejsce na podium zajęli Andrzej Fronczak i Wojciech Karpiński (Elbląg) - 55,45 proc. W konkurencji par mikstowych zwyciężyła para Regina Wołek - Marek Lichocki (Elbląg) wyprzedzając Annę Dworakowską (Suchacz) - Marka Czaplińskiego (Elbląg).

W zawodach uczestniczyło 13 duetów. Po zakończeniu turnieju wyniki zostały przesłane pocztą internetową do Polskiego Związku Brydża Sportowego w Warszawie. Komisja dokona podsumowania wyników turniejów rozegranych we wszystkich regionach Polski i opracuje Ranking Ogólnopolski.

- Z przyjemnością przyjąłem propozycję uczestnictwa w prestiżowym turnieju i gry z najbardziej utytułowanym elbląskim brydżystą,  arcymistrzem międzynarodowym Bogusławem Gierulskim - mówi Ryszard Pichla, brydżysta z Braniewa. - Gra z Bogusławem Gierulskim to wielki zaszczyt i przyjemność. Do prestiżowego, wrześniowego turnieju przygotowywaliśmy się przez wiele miesięcy doskonaląc tajemniczy system licytacyjny Polish Club. Towarzyszyła nam maksymalna koncentracja i determinacja. Moim mottem było nie przeszkadzać mistrzowi a nadawać na tej samej fali, co było kluczem do zwycięstwa i miejsca na szczycie podium turnieju - mówi Ryszard Pichla, mistrz Braniewa.

Henryk Łęcki, wiceprezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama