UWAGA!

Salwator zwycięstwem pożegnał lato

 
Elbląg, Salwator zwycięstwem pożegnał lato
fot. MOSiR

W siatkarskim turnieju kończącym tegoroczne lato najlepiej zaprezentowali się młodzi zawodnicy z SP 6 Salwator, którzy w finale pokonali swoich rówieśników z SP 19. Na kolejne sportowe zmagania na boisku wielofunkcyjnym przy ul. Mazurskiej musimy poczekać do następnego lata.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Salwator Elbląg zorganizowały na zakończenie lata turniej siatkówki dla uczniów szkół podstawowych. Do rywalizacji na boisku wielofunkcyjnym przy ul. Mazurskiej zgłosiło się 9 dwuosobowych drużyn. Zespoły najpierw rywalizowały systemem „brazylijskim”, który wyłonił czterech półfinalistów. W tym gronie znalazły się następujące zespoły: SP 19 I, SP 15, IKS Atak II oraz SP 6 Salwator.
       W pierwszym półfinale (rywalizowano do dwóch wygranych setów, do 15 punktów) reprezentacja SP 19 okazała się lepsza od SP 15 wygrywając 2:0. Zacięta walka toczyła się w obu setach. Pierwszy zakończył się wygraną na przewagi 18:16, w drugim także triumfowała ekipa SP 19 zwyciężając 15:13. Równie ciekawy był drugi półfinał w którym naprzeciw siebie stanęły zespoły IKS Atak II oraz SP 6 Salwator. Pierwsza partia to zażarta walka z obu stron, w której minimalnie lepsi okazali się siatkarze SP 6 wygrywając 23:21. W drugim secie Salwator już nieco łatwiej ograł rywali 15:12, dzięki czemu awansował do finału.
       W pojedynkach o poszczególne miejsca emocji także nie zabrakło. W walce o brązowe medale lepsi okazali się siatkarze IKS Atak zwyciężając w obu partiach 15:12 i 18:16. Natomiast w finale do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były aż trzy sety. Pierwszy na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy SP 6 Salwator wygrywając 15:12. Druga partia zakończyła się takim samym wynikiem, tyle że tym razem ze zwycięstwa cieszyli się młodzi zawodnicy SP 19. O losach meczu zadecydował trzeci set, który lepiej kondycyjnie i psychicznie wytrzymali siatkarze SP 6. Wygrana 15:11 dała im zwycięstwo w całym turnieju.
       Wszystkie drużyny otrzymały słodkie upominki ufundowane przez organizatorów. Dodatkowo trzy najlepsze drużyny otrzymały medale oraz dyplomy, drobne upominki, a także zaproszenia na pizzę. Dziękujemy sędziom za pomoc w organizacji turnieju oraz wszystkim rodzicom i kibicom za doping.
      

 


       Skład trzech najlepszych drużyn:
       1. SP 6 Salwator Elbląg I (Piotr Oziemkiewicz, Szymon Kijewski)
       2. SP 19 Elbląg I (Igor Decyk, Adrian Gąsiorowski)
       3. IKS ATAK Elbląg II (Kacper Kozubowski, Aleksander Banach).
      
       Więcej informacji o turnieju, szczegółowe wyniki oraz komunikat końcowy można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu.
      

MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama