Siatkarski mistrz na szóstkę

Elbląg, Tak cieszyli się mistrzowie z kolejnego tytułu
Tak cieszyli się mistrzowie z kolejnego tytułu (fot. Michał Skroboszewski)

Finał Amatorskiej Ligi Siatkówki MOSiR dostarczył niezwykłych emocji. W meczu dwóch bezsprzecznie najlepszych drużyn sezonu Logbartrans pokonał AKS Solidarność 3:0 (25:21, 25:21, 25:21) i obronił tytuł mistrza ligi. MVP sezonu został Patryk Reszka ze zwycięskiego zespołu. Zobacz fotoreportaż.

To był mecz dwóch godnych siebie gigantów amatorskiej siatkówki w Elblągu. Z jednej strony siatki stanęła drużyna AKS Solidarność – debiutant w lidze prowadzonej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Debiutant, który jednak sporo zamieszał w układzie sił. Podczas sezonu zasadniczego doznał tylko dwóch porażek. - Budowałem tę drużyną z myślą o ścisłym finale – mówił Łukasz Nejdrowski, kapitan Solidarności, a w zeszłym sezonie zawodnik Logbartransu.
       Naprzeciwko – „starzy” wyjadacze i dominatorzy ligi. Logbartrans bronił wywalczonego w zeszłym sezonie mistrzostwa. Smaczku ścisłemu finałowi dodawał fakt, że mistrzowie jedyną porażkę w rozgrywkach ponieśli w pierwszym spotkaniu ligi właśnie z AKS Solidarność (1:2). W rundzie rewanżowej pokonali „związkowców” w tym samym stosunku. - Oni znają nasze słabe strony, my znamy ich – mówił przed meczem Wojciech Samulewski, kapitan Logbartrans.
       Mecz mógłby być żywą reklamą elbląskiej siatkówki. Długie wymiany, efektowne obrony, doskonale ataki. Żadna drużyna w trzech setach nie potrafiła zbudować dużej przewagi. O zwycięstwie „transportowców” zadecydowało chyba większe doświadczenie w rozgrywkach. To drużyna, która przed dzisiejszym finałem miała na koncie pięć tytułów mistrzowskich. Solidarność dopasowała się poziomem do rywali i na parkiecie gimnazjum nr 9 mogliśmy oglądać mecz pełen emocji.
       Logbartrans wygrał 3:0 (25:21, 25:21, 25:21), ale zwycięstwo łatwo nie przyszło. - Siatkówka jest naszą pasją. Nasz skład co roku jest trochę inny. Ale na treningi zawsze przychodzimy z radością – kapitan Logbartrans zdradza receptę na sukces.
       W „małym finale” doszło do rewanżu za ubiegłoroczny mecz o brązowy medal. ZNP Elbląg podejmował Kolex Hale Stalowe. W ubiegłym roku lepsi byli „halowcy”. Tymczasem w tym sezonie „nauczyciele” nie pozwoli w rundzie zasadniczej zdobyć rywalom ani jednego seta i to oni byli faworytami do brązu. Dwa pierwsze sety meczu o brąz też szybko się skończyły (25:14 i 25:17) i kiedy wydawało się, że mecz skończy się w trzeciej odsłonie, Kolex w końcówce doprowadził do remisu i po fascynującej końcówce wygrał tego seta. Niestety, to wszystko na co dziś było stać „halowców”. W czwartym secie mimo ambitnej gry ulegli „nauczycielom” i tym razem na szyjach siatkarzy ZNP Elbląg po wygranej 3:1 (25:14, 25:17, 25:27, 25:22) zawisły brązowe medale ligi.
       Najlepszym graczem ligi wybrano Patryka Reszkę z Logbartrans.