UWAGA!

Siatkarskie sławy w Elblągu

 Elbląg, W 2022 roku na hali przy al. Grunwaldzkiej odbyło się zgrupowanie polskiej kadry narodowej siatkarek
W 2022 roku na hali przy al. Grunwaldzkiej odbyło się zgrupowanie polskiej kadry narodowej siatkarek (fot. Anna Dembińska)

Elbląg będzie bazą przygotowań do igrzysk olimpijskich w Paryżu dwóch reprezentacji narodowych w siatkówce mężczyzn – Stanów Zjednoczonych i Japonii, która w ostatnich dniach zdobyła srebrny medal Ligi Narodów.

Igrzyska olimpijskie w Paryżu rozpoczną się 26 lipca. Kilka dni wcześniej (20-21 lipca) w Gdańsku odbędzie się turniej towarzyski, w którym zmierzą się siatkarze reprezentacji narodowej Polski, Stanów Zjednoczonych i Japonii, to będzie dla nich ostatni sprawdzian przez rywalizacją w Paryżu. Okazuje się, że zarówno Amerykanie jak i Japończycy swoje zgrupowanie przez turniejem organizują w Elblągu.

- Lobbowaliśmy cały czas, by Elbląg wpisał się na mapę siatkarską. Nie wiem, czy pamiętacie, że wcześniej w Elblągu była kadra Polski kobiet, trenowała w hali przy al. Grunwaldzkiej i ta informacja zwrotna gdzieś dalej poszła, że taki obiekt i Elbląg na mapie istnieje – mówi Piotr Kowal, wiceprezydent Elbląga. - Dostaliśmy informację, że w związku z turniejem w Gdańsku kadry narodowe Japonii i Stanów Zjednoczonych szukają w okolicy lokalizacji, by zaaklimatyzować się pod turniej olimpijski i elbląska lokalizacja wydała im się najlepsza.

Kadra Japonii będzie przebywać w Elblągu od 14 lipca przez cały tydzień. Amerykanie przyjadą kilka dni później. – Chcielibyśmy, by co najmniej jeden trening tych reprezentacji był otwarty dla publiczności, by kibice mogli zobaczyć srebrnych medalistów Ligi Narodów z tego roku – dodaje Piotr Kowal. – Cieszymy się z ich wyboru. Mamy bardzo dobrą opinię w Polskim Związku Piłki Siatkowej jako miasto, z bardzo dobrą infrastrukturą sportową, którą oni znają i chwalą i dzięki temu tak się złożyło, że te reprezentacje będą w naszym mieście.

W hali przy al. Grunwaldzkiej będzie rozłożona specjalna nawierzchnia do treningów kadr siatkarskich, tzw. teraflex. Obiekt na czas zgrupowania w całości będzie do dyspozycji tych dwóch kadr narodowych.

RG

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Już widać zmianę pokoleniową SUPER, że udało się Naszym Miastem zainteresować takie reprezentacje. Brawo dla wszystkich Prezydentów Elbląga, oby tak dalej, rozświetlcie ten Nasz Elbl@g
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  5
  Elbl@żanin78(2024-07-05)
 • Brawo! Chciałoby się rzec "nareszcie":)
 • "... miasto z bardzo dobrą infrastrukturą sportową... " - Panie Kowal, miło, że poczucie humoru Pana nie opuszcza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  5
  kajlot(2024-07-05)
 • NA hali to górale owce wypasają. Treningi lub zawody odbywają się w hali. Poza tym skoro już nasza hala sportowo - widowiskowa robi się popularna w świecie to może warto wreszcie zdobyć się i jakoś ja nazwać? Ma Gdańsk swoją Oliwię, Katowice Spodek, Olsztyn Uranię, dlaczego Elbląg nie może. Można też ogłosić jakiś plebiscyt wśród mieszkańców. Będzie miał sens w przeciwieństwie do jakichś ankiet w sprawie czy port ma być morski i ważny, czy ma zostać lokalną przystanią dla motorówek i parkingiem dla tirów albo harleyów. :)
 • Jak tam UŚMIECHNIĘTA POLSKO NAUCZYCIELE I MEDIA nie boli was TYŁ_K jak traktuje was wasz rząd 13 Grudnia 2023r. ? Zadowoleni jesteście??? Obietnice spełnili wasi LEWACY z waszego rządu PO-KO, PSL, SLD, ZIELONYCH, HOŁOWNIE 2025,LEWICY i innej maści LEWAKI... ??? Hashtagi: #Elblag
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  33
  Elblążanin 45(2024-07-05)
 • Nie wiedzą co czynią
 • Zapłacą?
 • Nie wybrali Gdańska, pewnie woleli przygotowywać się w ciszy i spokoju, w sielskich, wiejskich warunkach. Trafili idealnie:)
 • W ciągu kilku sekundDemiral zBohatera stał się postaciąKontrowersyjną. Po końcowym gwizdku 26-latek został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu. DemiralŚwiętował, był euforyczny - i pokazał w stronę tureckichKibiców na stadionie wilczePozdrowienie obiema rękami. To, jak świętowałem, ma związek z moją tureckąTożsamością. Wszyscy jesteśmyTurkami, jestem bardzo dumny, że jestemTurkiem i to jest sens tegoGestu. Zachowanie tureckiegoPiłkarza wywołało politycznąBurze z obu stron. GrzmiąNiemcy iTurcy. Ci drudzy mówią oProwokacji ze stronyBerlina. Do tamtejszego MSZ-u wezwany już został nawet niemieckiAmbasador. Po ostrejKrytyce celebracjiZwycięstwa przezDemirala prezydentTurcji zamierza w sobotę udać się doBerlina, aby obejrzeć mecz ćwierćfinałowy. Przyjazd ma być formą wsparcia dla tamtejszej kadry, a szczególnie samegoDemirala. Gest Meriha Demirala w pojedynku z Austrią skrytykowali również niemieccyPolitycy, w tym odpowiedzialna za sport szefowa resortu spraw wewnętrznych. NancyFaeser powiedziała wprost: - SymboleTureckich prawicowychEkstremistów nie mają miejsca na naszych stadionach. I to właśnie ta wypowiedź rozwścieczyłaWładze wAnkarze. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uznało, że słowa niemieckiejMinister są same w sobieKsenofobiczne. Ciekawe jakiego wsparcia udzieliłbPolskiemu piłkarzowiTfusk?
 • Mamy McDonalda to fakt ale z resztą Będą w szoku... niech nie jada na portową
 • Niech wezmą rowery i jadą pod um
 • I na A8
Reklama