UWAGA!

Śmigały lotki, cieszyły nagrody (badminton)

W rozegranych w niedzielę I Indywidualnych Mistrzostwach Elbląga w Badmintonie wystartowały 23 osoby. Tytuły zdobyły: Małgorzata Rama, Jacek Kosmaczewski oraz pary Beata Ostaszewska - Dorota Rajczyk-Gałkowska, Sławomir Narusz - Janusz Ponichtera i Małgorzata Rama - Mariusz Jaworski.

Patronami mistrzostw byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz ze spółką Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Po zakończeniu mistrzostw ogłoszono ostateczne wyniki rywalizacji w Grand Prix Elbląga w badmintonie.
     W pierwszej fazie mistrzostw rozgrywano mecze eliminacyjne, a najlepsi awansowali do półfinałów w grach indywidualnych oraz deblach kobiet i mężczyzn. Rywalizowano także w grze mieszanej. W hali sportowej IV LO przez kilka godzin śmigały lotki, a wszystkie pojedynki były bardzo zacięte.
     Wśród kobiet tytuł Mistrza Elbląga zdobyła Małgorzata Rama, pokonując w finale 2:1 Dorotę Rajczyk-Gałkowską. Trzecie miejsce na podium zajęła Izabela Dyguła, wygrywając 2:0 z Adrianną Kwestarz.
     W deblu pań triumfowała para Beata Ostaszewska - Dorota Rajczyk-Gałkowska przed Małgorzatą Ramą - Joanną Sobczak i Ewą Dębogórską - Izabelą Dygułą.
     Rywalizację indywidualną mężczyzn zwycięsko zakończył Jacek Kosmaczewski, wygrywając 2:1 z Mariuszem Jaworskim. Trzeci w mistrzostwach jest Sławomir Narusz po zwycięstwie 2:0 nad Januszem Ponichterą.
     W deblu mężczyzn mistrzostwo dla pary Sławomir Narusz - Janusz Ponichtera, druga lokata dla duetu Jerzy Szewczyk - Jerzy Machelski, a trzecią zajęła para Mariusz Jaworski - Paweł Pawelec.
     W grze mieszanej mistrzami Elbląga zostali Małgorzata Rama - Mariusz Jaworski przed Ewą Dębogórską - Sławomirem Naruszem oraz Izabelą Dygułą - Jerzym Szewczykiem.
     Po cyklu czterech turniejów o Grand Prix Elbląga w badmintonie do klasyfikacji generalnej zaliczono po trzy najlepsze wyniki zawodniczek i zawodników. Z grona 11 sklasyfikowanych zawodniczek najlepszą okazała się Małgorzata Rama - 120 pkt. przed Adrianną Kwestarz - 112 pkt. i Sylwią Czerwińską - 101 pkt. W kategorii do lat 39 w Grand Prix startowało 14 mężczyzn, zwyciężył Mariusz Jaworski - 120 pkt. przed Beniaminem Górakiem - 112 pkt. i Michałem Łukaszukiem - 110 pkt. W rywalizacji 11 zawodników pow. 40 lat triumfował Janusz Ponichtera - 114 pkt. przed Jerzym Szewczykiem - 108 pkt. i Jerzym Rosą - 91 pkt.
     Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że po wakacjach rozpoczną się zapisy chętnych do udziału w II edycji Grand Prix Elbląga w badmintonie.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama