SP 19 zagra na Stadionie Narodowym!

Elbląg, SP 19 zagra na Stadionie Narodowym!
(fot. nadesłana)

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 19 w Elblągu wygrała wojewódzki turniej piłki nożnej„Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku i w nagrodę wystąpi w ogólnopolskim finale na Stadionie Narodowym w Warszawie! Zwycięstwo elblążanie zapewnili sobie w ostatniej minucie finału...

Wojewódzki finał turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku odbył się dzisiaj w Iławie. Wzięły w nim udział najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców do lat 12. Elbląg reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 19, której reprezentacja doszła aż do finału. W decydującym meczu podopieczni Piotra Zająca, drugiego trenera Olimpii Elbląg, pokonali 1:0 rówieśników z UKS Rona Ełk. - Bramkę w ostatniej minucie spotkania zdobył Jakub Błaszczyk. Zwycięstwo w turnieju i możliwość gry na Stadionie Narodowym to największy sukces tych młodych chłopców, którzy uczęszczają do klasy piłkarskiej stworzonej przez szkołę dzięki współpracy z Olimpią Elbląg – mówi Piotr Zając.
       Finał turnieju, w którym wezmą udział młodzi elblążanie, odbędzie się w maju.