UWAGA!

SP 9 i SP 19 w wojewódzkim finale!

 
Elbląg, Uczniowie z SP 9 i SP 19 awansowali do finału wojewódzkiego.
Uczniowie z SP 9 i SP 19 awansowali do finału wojewódzkiego.

Reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 9 oraz Szkoły Podstawowej nr 19 będą reprezentowały nasze miasto w wojewódzkim turnieju finałowym w piłce ręcznej. 

Eliminacje do finału wojewódzkiego turnieju „ Szczypiorniak na orlikach” w ramach Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej trwały dwa dni. W Elblągu zostały one rozegrane w hali MOS przy Kościuszki. Wygrała zgodnie z przewidywaniami prowadząca klasę o profilu piłki ręcznej SP 9, ale drugie miejsce i awans SP 19 były już sporym zaskoczeniem.
       Szkoła Podstawowa nr 9 wystąpiła w roli faworyta i nie zawiodła. Młodzi szczypiorniści wygrali wszystkie spotkania. W poniedziałek zdobyli awans do grupy finałowej po eliminacjach grupowych. W środowym ćwierćfinale pokonali SP 12. W półfinale doszło do rywalizacji między dwoma drużynami ze Szkoły Podstawowej nr 9. Wygrał pierwszy zespół, a druga ekipa zakończyła rywalizację na trzecim miejscu.
       Sporym zaskoczeniem było za to drugie miejsce dla SP 19. Reprezentacja z Uroczej nie miała w składzie żadnego trenującego szczypiornisty, a radziła sobie wyśmienicie. Po wyjściu z grupy SP 19 wygrała w ćwierćfinale z SP 1, a następnie w półfinale z SP 25.
       Finał imprezy był bardzo zacięty. W meczu SP 9 z SP 19 wygrali faworyci, jednak musieli się sporo napracować, by zwyciężyć. Wynik długo oscylował wokół remisu, a w naszej pamięci pozostaną kapitalne akcje i piękne bramki zdobyte przez obie drużyny. Ostatecznie SP 9 wygrała 13:8. Po meczu finałowym drużyny świętowały awans do wojewódzkiego finału, który zostanie rozegrany prawdopodobnie w Olsztynie.
      
        
-
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama