Sparingowe zwycięstwo Olimpii (piłka nożna)

Elbląg, Sparingowe zwycięstwo Olimpii (piłka nożna)

Pierwszy mecz kontrolny mają za sobą żółto-biało-niebiescy. Olimpia wygrała w Wejherowie z miejscowym Gryfem 2:1 (0:0).

W środowym pojedynku elblążanie okazali się lepsi od trzecioligowego Gryfa Wejherowo. W drużynie z Elbląga wystąpił kolejny testowany zawodnik - Robert Wesołowski (były gracz m. in. Wigier Suwałki oraz Sokoła Sokółka). Piłkarz urodził się 11 stycznia 1991 roku w Malborku. Jest skrzydłowym, mogącym również grać w ataku.
       Pierwsza połowa meczu była wyrównana. Gospodarze stworzyli dwie brakowe okazje, a elblążanie nie pozostawali dłużni. Dobre sytuacje mieli Kamil Graczyk oraz dwukrotnie Michał Ressel, jednak piłka nie wpadła do siatki.
       Po przerwie piłkarze z Agrykola byli skuteczniejsi. Gole dla naszej drużyny zdobyli Kiriłł Raduszko i Łukasz Pietroń. Zawodnicy Gryfa trafili do bramki strzeżonej przez Kacpra Malewskiego zaledwie raz i tym sposobem Olimpia wygrała pierwszy mecz kontrolny 2:1.
       Wyniki meczów sparingowych oczywiście nie są najważniejsze, jednak zwycięstwo zawsze buduje i pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. W kolejnym spotkaniu kontrolnym Olimpia zagra w sobotę w Gdyni z Bałtykiem.

Gryf Wejherowo – Olimpia Elbląg 1:2 (0:0)

Olimpia Elbląg

I połowa: Tułowiecki - Ichim, Pilch, Czerniewski, Firlej, Ressel, Pawłowski, Graczyk, Wesołowski, Kopycki, Kołosow.
       II połowa: Malewski - Szawara, Maciążek, Zieliński, Pietrewicz, Stępień, Kruszyński, Kuczkowski, Pietroń, Raduszko, Kowalczyk