UWAGA!

Sport to zdrowie

 
Elbląg, Dzieci startowały w różnych konkurencjach, które wymagały precyzji i szybkości
Dzieci startowały w różnych konkurencjach, które wymagały precyzji i szybkości (fot. Michał Skroboszewski)

A sport, który sprawia przyjemność jest najlepszą formą aktywności. Wiedzą o tym dzieci, które w piątek (17 kwietnia) wzięły udział w II Międzyświetlicowej Spartakiadzie Szkół Podstawowych. Do udziału w konkursie zgłosiło się aż 14 elbląskich podstawówek i dwa specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze. Najlepsza okazała się drużyna SP nr 11. Zobacz fotoreportaż.

Po raz drugi organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 16. Z uwagi na duże zainteresowanie rozgrywki podzielono na dwa etapy eliminacyjne. 10-osobowe drużyny wystąpiły w 8 konkurencjach. W finale wzięło udział 6 szkół, które walczyły w 6 konkurencjach. – Zadania były bardzo różne – mówiła Anna Juchiewicz, kierownik świetlicy SP nr 16. – W eliminacjach były m.in. rzuty do celu, slalomy i tory przeszkód, a w finale m.in. buble football.
       Jak informowała Anna Juchiewicz, w Spartakiadzie chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę. – Chcemy, żeby dzieci zażyły trochę ruchu, bo jak wiadomo, tego ruchu jest coraz mniej.
       Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z SP nr 11, drugie drużyna z SP nr 12, a trzecie dzieci z SP nr 18. Nagrodą główną dla zwycięzców był puchar i słodycze. - Niestety, nie mogliśmy znaleźć sponsora, który ufundowałby inne nagrody rzeczowe – dodała Anna Juchiewicz. – Być może tak się stało, bo jakoś się utarło, że o świetlicach szkolnych się zapomina. A my też robimy coś na terenie Elbląga i staramy się być aktywni.
      
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • " Niestety, nie mogliśmy znaleźć sponsora, który ufundowałby inne nagrody rzeczowe " - wstyd, czy nie ma nikogo kto ma dobre serce dla dzieciaków i ufundowałby choćby bilety do kina, wyjście na pizzę czy nowe plecaki ? Pomysłów można mieć mnóstwo, tylko trochę serca. Z pustego i Salomon nie najele, ale brawo za inicjatywę. Jak widac dzieci robią to nie dla zaszczytów, a dla radości i chęci sportowych zmagań.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  obserwatortoja(2015-04-18)
 • .. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  :)))))))(2015-04-18)
 • Jeżeli szkoła decyduje się na zorganizowanie takiej imprezy to powinna zakupić nagrody z własnych środków, a nie żebrać od sponsorów. Tzw. sponsorzy np kina, zakłady pracy czy firmy chcąc zrobić sobie reklamę -potrafią zorganizować konkurs. Nie jest to uczciwe i profesjonalne.
Reklama