UWAGA!

Sportowe stypendia rozdane

 Elbląg, Przemysław Rojek, jeden ze sportowców - stypendystów
Przemysław Rojek, jeden ze sportowców - stypendystów (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

37 sportowców otrzymało w tym roku stypendia sportowe z budżetu Elbląga. Najwięcej stypendystów trenuje w Integracyjnym Klubie Sportowym Atak. Wsparcie zostało przyznane za szczególne osiągnięcia sportowe w 2019r.

Zmniejszyła się liczba sportowców, którzy w tym roku otrzymają stypendium sportowe z budżetu Elbląga. W ubiegłym roku na takie wsparcie mogło liczyć 61 sportowców, w tym roku miasto w taki sposób postanowiło wesprzeć 37 zawodników z 11 elbląskich klubów i elblążankę Kamilę Stormowską trenującą short track w gdańskim Stoczniowcu.

Najwięcej stypendiów otrzymali zawodnicy Integracyjnego Klubu Sportowego „Atak” Elbląg – miasto wsparło 8 sportowców z tego klubu. Spośród stypendystów tego klubu warto zwrócić uwagę na Rafała Rockiego – szóstego na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce w Dubaju.

Na drugim miejscu (z 6 stypendiami) są zawodnicy Truso Elbląg. Miasto zdecydowało się m.in. wesprzeć Kacpra Lewalskiego, w ubiegłym roku m.in. srebrnego medalistę Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na 800 metrów. Przypomnijmy, że na początku tego roku elbląski biegacz dwukrotnie pobił rekord Polski w biegu na 600 m. w hali. Stypendium otrzymała też utalentowana judoczka Nada Alwaqedi, która w ubiegłym roku zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w wadze do 44 kg. W tym roku „poprawiła się” i zdobyła złoto.

Pięć stypendiów „zagarnęli” kajakarze Olimpii Elbląg. Ubiegły rok była dla Olimpijczyków w kajakach kolejnym z serii bardzo udanych. Wymieniać ich osiągnięcia można w nieskończoność, a Przemysław Rojek w ubiegłym roku w dobrym stylu przedstawił się na zawodach międzynarodowych.

Warto też zwrócić uwagę na zawodników, którzy reprezentują Elbląg na zawodach międzynarodowych. Elbląski kickbokser Adrian Durma niemal z każdego startu przywozi medal. Śmiało poczyna sobie też młode pokolenie elbląskich sportowców, czego dobrym przykładem jest wicemistrz Polski w podnoszeniu ciężarów Tomasz Talewicz z LUKS Meyer.

Tutaj zobaczysz, kto otrzymał stypendia.

SM

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Nie ma wśród sportowców triatlonistów? Co na to instruktor - radny "mega"Tołwiński? Zajął się już czymś innym?
  • Nie ma odnośnika, żeby zobaczyć, kto otrzymał stypendia. .. POrtelu, nie poPiSałeś się. ..
  • redaktor @balbina_elblag - Jest odnośnik w ostatnim zdaniu.
  • Brawo MKS "Truso"Elbląg, zawsze jakoś dziwnie niedoceniany przez władze miasta.
  • Wow, na sześciu sportowców MKS "Truso", aż czterech to judocy. Jest moc na macie! Pozdrowienia!
  • A czy to czasem nie jakaś machlojka z tym przyznawaniem dwóm rodzinom po trzy stypendia? Alwaqedi i Zamojcin. Osiągnięcia jednej osoby z każdej z tych rodzin nie może mieć wpływu na przyznanie stypendium pozostałym, którzy są daleko w tyle jeśli chodzi o jakiekolwiek osiągnięcia. Prezydent ponownie dał ciała i śmierdzi tu chachmętem.
  • @redaktor - Pojawił się znacznie po wpisaniu mojego komentarza. ..
  • Tropicielu intryg i spisków! Jeśli cała trójka rodzeństwa staje na podium Mistrzostw Polski lub Pucharów Polski, znajduje się w składzie kadry narodowej i spełnia inne potrzebne kryteria, to jaki masz problem? Trzeba się cieszyć, że mamy takie utalentowane i pracowite sportowe rodziny. Więcej szacunku dla tych osób tyrających na salach treningowych.
  • Ty trollu od "chachmętów". Sprawdź najpierw dobrze o kim i o czym piszesz, bo twoja wiedza jest najwidoczniej żadna. Obrażasz bez sensu pozostałe rodzeństwo.
  • Taa, przecież rodzina Alwaqedi, która przyjechała tu parę lat temu z Jemenu, jest na pewno spokrewniona z prezydentem Wróblewskim. .
Reklama