UWAGA!

Sportowy "Nestor"

 Elbląg, W gronie założycieli Stowarzyszenia znalazła się m.in. Helena Pilejczyk
W gronie założycieli Stowarzyszenia znalazła się m.in. Helena Pilejczyk (fot. AD)

Byli elbląscy sportowcy, sędziowie, trenerzy i działacze utworzyli grupę inicjatywną, która na spotkaniu w dniu 27 września, w siedzibie MOSiR powołała Stowarzyszenie Sportowe o nazwie Elbląski Sportowy Klub "Nestor", który skupia osoby powyżej 60 roku życia.

W gronie założycieli Stowarzyszenia są przedstawiciele wszystkich dyscyplin sportowych uprawianych w Elblągu i osoby profesją zawodową związane ze sportem. Między innymi: Helena Pilejczyk, Roman Rycke, Jerzy Kwietniewski, Zdzisław Rogacewicz, Edmund Szwed, Mieczysław Pleśniak, Marek Wnuk, Jerzy Kuczyński, Andrzej Minkiewicz.
       Cele Stowarzyszenia sprecyzowano w przyjętym Statucie, a zakładają one upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, integrację ludzi sportu w Elblągu, organizowanie pomocy materialnej i finansowej dla środowiska sportowego seniorów, służenie pomocą i doświadczeniem środowisku sportowemu aktualnie funkcjonującemu w mieście oraz promowanie dokonań sportowych elbląskich zawodników, trenerów i działaczy.
       Wyłoniono władze Stowarzyszenia powierzając obowiązki Prezesa na 2 letnią kadencję Marianowi Kuleszy, byłemu trenerowi i działaczowi koszykówki, a w skład Zarządu weszli Helena Pilejczyk, olimpijka łyżwiarka szybka i Romuald Paściak, działacz piłki nożnej. Komisji Rewizyjnej przewodzi Eugeniusz Wadecki, działacz kolarski wspierany przez Zygmunta Bąkiewicza, byłego tenisistę stołowego i Lucjana Bułacha, piłkarza ręcznego.
       Pierwszym zadaniem jakie przyjęto na zebraniu założycielskim, jest utworzenie w ramach Klubu sekcji skupiających seniorów byłych zawodników, trenerów, działaczy w poszczególnych dyscyplinach sportowych od roku 1945. Animatorami tego zadania będą założyciele ESK "Nestor".
       Niezależnie od tego, władze Klubu wystąpią do Prezydenta m. Elbląga z wnioskiem o dokonanie wpisu nowego stowarzyszenia, do ewidencji stowarzyszeń kultury fizycznej nieprowadzących działalności gospodarczej.
      
Adam Krause, MOSiR Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama