UWAGA!

Sportowy weekend z portEl.pl

 Elbląg, Sportowy weekend z portEl.pl
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Nadchodzący sportowy weekend minie w Elblągu pod znakiem rywalizacji pływaków i triathlonistów. Kolejny mecz sparingowy przez sezonem zagrają piłkarze Olimpii Elbląg

Aqua Speed

W sobotę w rzece Elbląg na kilku dystansach będą rywalizować dzieci, młodzież i dorośli. To kolejna edycja Aqua Speed, czyli zawodów pływackich na otwartych wodach. W tegorocznej edycji organizatorzy dopuścili start z bojkami asekuracyjnymi, co z pewnością zwiększa poczucie bezpieczeństwa zawodników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z pływaniem na akwenach otwartych. Początek rywalizacji o godz. 17, start na poszczególnych dystansach będzie odbywał się z trapu od strony bulwaru Zygmunta Augusta.

 

Garmin Iron Triathon

Już po raz ósmy w Elblągu odbędzie się Garmin Iron Triathlon, czyli edycja najstarszego cyklu triathlonowego w Polsce. Do naszego miasta przyjedzie czołowa ścisła czołówka w tej dyscyplinie sportu, nie zabraknie też setek osób, które triathlon traktują jako doskonałą formę rekreacji. Centrum zawodów będzie mieściło się na starówce z metą pod katedrą. Zmagania odbędą się na trzech dystansach, będą im towarzyszyć zawody biegowe dla dzieci. Pierwsi triathloniści wystartują już o 8.30, a impreza potrwa do godz.15.30.

 

Sparing Olimpii przy Skrzydlatej

Do inauguracji kolejnego sezonu w piłkarskiej II lidze pozostały dwa tygodnie, piłkarze Olimpii nie próżnują. Klub ogłasza pozyskanie kolejnych zawodników, których grę kibice będą mogli obejrzeć na razie podczas sparingów. Kolejny już w najbliższą sobotę na stadionie przy ul. Skrzydlatej. Tym razem rywalem będzie III-ligowy ŁKS Łomża. Początek o godz. 13.30.


Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Dzisiaj jest piątek, piąteczek, piątunio A gdzie jest nasza Kasieńka :) Pozdrawiam Ciebie Kasiu :)
  • to samo.... niekturzy też chcieliby pobiegać popływać czy rowerem pojeździć ale nie mogą bo np, nie mają kondycji, są otyli. to nie jest nasza wina że lubimy zjeść i proszę to uszanować, jest nam bardzo przykro że ludzie się tak afiszują z tym bieganiem itd aż mnie skręca
  • Niektórzy nie są otyli i nie biegają i z ortografią nie mają problemu. Zawsze można zwalić na ryżego albo opiekuna kota.
Reklama