UWAGA!

Sportowy weekend z portEl.pl

Elbląg, Sportowy weekend z portEl.pl

W najbliższy weekend większość elbląskich drużyn będzie grała na wyjeździe. Będziemy czekali na dobre rezultaty szczypiornistów KS Meble Wójcik oraz piłkarzy nożnych Olimpii i Concordii. W Elblągu na doping będą liczyli za to siatkarki, tenisiści stołowi i zapaśnicy.

Meblarze w Płocku
       Trudny ligowy pojedynek czeka naszych piłkarzy ręcznych. Elblążanie ponieśli w poprzedniej serii spotkań pierwszą porażkę w obecnym sezonie, ulegając w hali CSB Warmii Olsztyn. W sobotę ich rywalami będą rezerwy Orlenu Wisły Płock. Przeciwnicy zanotowali słaby początek sezonu przegrywając na inaugurację w Gdańsku, ale potem było już znacznie lepiej i nafciarze wygrywali w kolejnych pojedynkach. Mecz będzie zapewne emocjonujący. Początek o godz. 18.30.
      
       Olimpia z Romintą

       Żółto-biało-niebiescy będą już tradycyjnie faworytem pojedynku. Tym razem ich rywalem będzie w wyjazdowym meczu Rominta Gołdap. Rywale przegrali przed tygodniem z Wissą Szczuczyn i będą się starli sprawić sensację. Przyznać jednak trzeba, że każdy wynik poza zwycięstwem elblążan będzie niespodzianką. Olimpia zgubiła punkty w dwóch ostatnich pojedynkach remisując z Drwęcą i Zniczem i jej piłkarze będą bardzo chcieli udowodnić kibicom, że zasługują na zwycięstwo w rozgrywkach. Mecz rozpocznie się o godz. 16.
      
       Concordia w Działdowie

       Również na wyjeździe zagra Concordia. Pomarańczowo-czarni ostatnio zasłużenie przegrali przy Krakusa z MKS Ełk. Elblążanie będą się starali zdobyć komplet punktów na boisku najsłabszego w rozgrywkach Startu Działdowo. Podobnie jak w przypadku Olimpii brak zwycięstwa Concordii będzie sporą niespodzianką. Spotkanie w Działdowie również rozpocznie się o godz. 16.
        
       Zapasy przy Kościuszki
       Sportowy weekend w samym mieście będzie stał pod znakiem siatkówki, tenisa stołowego, zapasów i sportowej nawigacji sateliarnej. Kibiców zapasów klasycznych zapraszamy w sobotę, 3 października, do hali MOS przy ul. Kościuszki, gdzie odbędzie się Memoriał im. Tadeusza Jaworskiego, organizowany przez ZKS Olimpia Elbląg. W zawodach udział biorą młodzicy oraz dzieci startujący w mini zapasach. Planowany jest udział zawodników z 6 klubów reprezentujących woj. warmińsko-mazurskie. Początek zawodów o godz. 11, wstęp wolny.
      
       Orzeł inauguruje sezon pod siatką
      
Siatkarki Orła Elbląg 3 października zainaugurują rozgrywki w II lidze meczem z Orłem Malbork. Początek meczu o godz. 17 w hali sportowej przy ul Browarnej. - Chcielibyśmy być w pierwszej czwórce i powalczyć o I ligę - mowi trener Andrzej Jewniewicz. - Na chwilę obecną ciężko nam powiedzieć, które mogłoby być to miejsce, bo nie znamy siły pozostałych zespołów. Dopiero w trakcie rozgrywek okaże się na co stać nas i pozostałe drużyny.
       Elbląskie siatkarki liczą na gorący doping kibiców, wstęp na mecz jest wolny.
      
       Rusza II liga tenisa stołowego
       W niedzielę o godz 13 w sali Centrum Sportowo-Biznesowego swój pierwszy mecz w II lidze zagrają tenisiści stołowi Mlexera Elbląg. Rywalem będzie IKTRTS Józefów. Wstęp na mecz wolny.
      
       Wojskowe mistrzostwa Polski w Bażantarni
      
W piątek w Bażantarni odbędą się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Sportowej Nawigacji Satelitarnej (VI Memoriał im. kpt. Daniela Ambrozińskiego). Reprezentacje poszczególnych jednostek wojskowych z całej Polski rywalizować będą przy pomocy odbiorników GPS, szukając punktów kontrolnych, mając zapisane ich dane czyli współrzędne prostokątne płaskie UTM, które są podstawą systemu meldunkowego MGRS stosowanego w armiach NATO na mapach, przyrządach celowniczych i urządzeniach nawigacyjnych. Start pierwszego zawodnika przewidziany jest o godz. 10.30 na polanie przy wiacie „Irenka”.
       Z kolei w sobotę również w Bażantarni odbędzie się I Memoriał im. st. chor. sztab. Marka Szredela (propagatora biegów na orientację w Elblągu) w foxoringu, w którym może wziąć udział każdy chętny. Czym jest foxoring? To połączenie biegu na orientację z radioorientacją sportową - na mapie zawodnicy mają zaznaczone punkty w formie czerwonych kółeczek, które muszą odnaleźć w terenie i za pomocą odbiornika KF, szukać mikronadajnika, który jest zlokalizowany przy punkcie kontrolnym. Otwarcie zawodów o godz. 9.
      
ppz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama