UWAGA!

Sprawdzian Startu przed ligą (piłka ręczna)

 
Elbląg, Sprawdzian Startu przed ligą (piłka ręczna)
fot. Anna Dembińska

Już w najbliższy piątek kibice elbląskiego Startu będą mieli okazję zobaczyć zawodniczki na parkiecie. W hali CSB przez trzy dni będzie trwał Turniej o Puchar Prezydenta Elbląga.

Nadchodzący turniej będzie ostatnim dużym sprawdzianem przed ligą, która rusza 3 września. W minionym tygodniu podopieczne Antoniego Pareckiego rozegrały trzy spotkania sparingowe w Koszalinie. Tam zmierzyły się z tczewskim Samborem, z którym wygrały 35:30. Następnego dnia elblążanki rozegrały najpierw spotkanie z norweskim Glassverket, a chwilę później z gospodyniami. Oba te spotkania Start przegrał (20:27 i 25:29) i ostatecznie zajął trzecie miejsce w turnieju. Szkoleniowiec sprawdzał różne ustawienia i umożliwił grę wszystkim zawodniczkom, w tym Sylwii Lisewskiej, która w zeszłym tygodniu zasiliła skład elbląskiej ekipy - Trudno powiedzieć, że był to udany turniej patrząc na miejsce, które zajęliśmy, ale biorąc pod uwagę to, że byliśmy po ośmiu dniach ciężkiego treningu, wystarczało nam świeżości na pół godziny grania - powiedział Antoni Parecki. - W tym czasie dziewczyny zaprezentowały się dobrze, dochodziły do wielu sytuacji bramkowych, trochę zawiodła skuteczność. Grały wszystkie zawodniczki, prawie pół na pół, w zestawieniach takich, w których wcześniej nie grały. W drugim i trzecim meczu nie zagrała Ewelina Kędzierska, bo lekko naciągnęła mięsień i nie chcieliśmy ryzykować. Nie grała też Agnieszka Wolska z powodu podkręcenia nogi, ale dziś była już na treningu i obie zawodniczki raczej zagrają w kolejnych sparingach. Nie można było się spodziewać, że mecze będą wyglądały pięknie, bo mamy nowe zawodniczki, które trzeba wprowadzić do zespołu i to założenie się udało na tym turnieju. Był to bardzo pożyteczny turniej, może bez sukcesu, ale na to jeszcze przyjdzie czas - dodał szkoleniowiec.
       Start Elbląg - Sambor Tczew 35:30 (17:20)
       Start
: Kędzierska, Borkowska - Kołodziejska (Koniuszaniec) 6, Lisewska 6, Waga 5, Grzyb 5, Szymańska 4, Jędrzejczyk 2, Karwecka 2, Żakowska 2, Klonowska 1, Mielczewska, Szopińska, Sądej, Aleksandrowicz.
       Start Elbląg - Glassverket IF 20:27 (12:14)
       Start
: Borkowska - Lisewska 5, Szymańska 4, Cekała 3, Mielczewska 2, Kołodziejska (Koniuszaniec) 2, Aleksandrowicz 2, Szopińska 1, Waga 1, Jędrzejczyk, Sądej, Karwecka, Grzyb, Żakowska, Klonowska.
       Start Elbląg - Energa AZS Koszalin 25:29 (15:13)
       Start
: Borkowska - Waga 6, Grzyb 3, Lisewska 3, Aleksandrowicz 3, Sądej 2, Cekała 2, Jędrzejczyk 1, Mielczewska 1, Kołodziejska 1, Klonowska 1, Karwecka 1, Żakowska 1, Szopińska, Szymańska.
      
       Od wtorku drużyna przygotowuje się do kolejnego turnieju. Na zaproszenie Startu do Elbląga przyjedzie mistrz Polski MKS Lublin, beniaminek PGNiG Superligi kobiet Sambor Tczew, Piotrcovia Piotrków Trybunalski oraz I-ligowa drużyna z Kościerzyny. Turniej będzie ostatnim dużym sprawdzianem naszej drużyny przed rozpoczęciem ligi. Po koniec sierpnia rozegrane zostaną jeszcze dwa sparingi.
      
       Terminarz gier:
      
       15.08.2014 r. (piątek):
       17.00 EKS START Elbląg - Aussie Sylex Sambor Tczew
       18:45 MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - MKS Selgros Lublin
       16.08.2014 r. (sobota):
       10:30 Aussie Sylex Sambor Tczew - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski
       12:15 UKS PCM Kościerzyna - EKS START Elbląg
       16:00 MKS Selgros Lublin - Aussie Sylex Sambor Tczew
       17:45 MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - EKS START Elbląg
       19:30 MKS Selgros Lublin - UKS PCM Kościerzyna
       17.08.2014 r. (niedziela):
       10:00 Aussie Sylex Sambor Tczew - UKS PCM Kościerzyna
       11:45 MKS Selgros Lublin - EKS START Elbląg
       13:30 UKS PCM Kościerzyna - Piotrcovia Piotrków Trybunalski
      
       Wstęp na mecze jest darmowy. Zwycięski zespół zdobędzie puchar, przewidziane są także nagrody indywidualne dla najlepszej zawodniczki, bramkarki oraz zwyciężczyni klasyfikacji strzelczyń turnieju.
      
Patronem medialnym Startu jest elbląska gazeta internetowa portEl.pl

      
Anna Dembińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama