UWAGA!

Srebrne Rękawice zdobyte (boks)

Elbląg, Rafał Staszewski
Rafał Staszewski (fot. nadesłana)

XIV Turniej Bokserski o "Srebrne Rękawice" w Supsku , który odbył się 26 września, zgromadził kibiców spragnionych dobrego boksu. Dobrze zaprezentował się Rafał Staszewski z Kontry Elbląg.

Rafał Staszewski w trzyrundowym pojedynku w wadze do 81 kg zmierzył się z doświadczonym pięściarzem PIRS Olsztyn Arkadiuszem Wasilewskim, medalistą centralnych imprez bokserskich w kraju. Przeciwnik elblążanina jako najlepszy zawodnik słupskiego turnieju sprzed roku był uważany za faworyta sobotniej walki wieczoru. Warto dodać, że Rafał Staszewski dopiero od tego roku startuje jako senior, a walka w Słupsku była dla niego elementem przygotowań do październikowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Koninie.
       Rafał Staszewski zdominował przeciwnika, od pierwszej minuty był stroną aktywniejszą, widownia była pod wrażeniem całej gamy kombinacji ciosów, którą zaprezentował. Mimo że pojedynek mógł zakończyć się przed czasem, pięściarz Kontry pozwolił Wasilewskiemu dotrwać do ostatniego gongu i wygrał tę walkę jednogłośnie na punkty.
       - Miałem taki plan, by przeboksować pojedynek przez wszystkie trzy rundy, traktując go jak dobry sparing. Spodziewałem się po swoim doświadczonym rywalu czegoś więcej – stwierdził po walce Rafał Staszewski.
       Walka Staszewskiego z Wasilewskim została uznana najlepszą walką gali bokserskiej w Słupsku.
      
Krzysztof Stemplewski, UKS Kontra Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama