UWAGA!

Srebrno-brązowy duet Młodzieżowych Mistrzostw Polski z elbląskiej Kontry (boks)

Elbląg, od lewej : Dawid Michelus, trener Krzysztof Stemplewski, Jan Karpiuk, Andrzej Wasilewski
od lewej : Dawid Michelus, trener Krzysztof Stemplewski, Jan Karpiuk, Andrzej Wasilewskifot. nadesłana

W Sokółce zakończyły się 22. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski o Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W ringowe szranki stanęło 110 zawodników z 50 klubów, a licznie zgromadzeni kibice obejrzeli bardzo ciekawe widowisko.

W tym licznym gronie pięściarzy najwięcej, bo pięciu zawodników reprezentowało barwy BKS Skorpion Szczecin, po trzech - Akademię Walki Warszawa, Hetmana Białystok, KSW Różę Karlinoi po dwóch – DKB Dzierżoniów, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, UKS Boxing Sokółka oraz UKS Kontrę Elbląg. Obaj zawodnicy elbląskiego klubu Dawid Michelus i Andrzej Wasilewski walczyli w tej samej kategorii wagowej - 60 kg.
       Największe nadzieje w walce o złoty medal szkoleniowcy pokładali w Dawidzie Michelusie, który w drodze do pojedynku finałowego pokonał jednogłośnie wszystkich swoich rywali.
       W kategorii wagowej lekkiej w najważniejszym spotkaniu naprzeciw siebie stanęli reprezentanci naszego kraju – Mateusz Polski (KSW Róża Karlino) oraz Dawid Michelus(UKS Kontra Elbląg).
       Polski miał wiele do udowodnienia Michelusowi, z którym przegrał w Kaliszu podczas tegorocznych Mistrzostw Polski seniorów. Obaj finaliści w Sokółce boksowali z walki na walkę coraz lepiej, o czym przekonali się podczas półfinałów ich przeciwnicy Andrzej Wasilewski (UKS Kontra Elbląg) i Radomir Obruśniak (KSW Róża Karlino).
       Wynik pojedynku finałowego był jednogłośny i mimo dobrej technicznie walki zwycięzcą został Mateusz Polski. Dawid Michelus z pokorą odebrał srebrny medal MMP i wróci do Elbląga z tytułem młodzieżowego Wicemistrza Polski. Możliwe, że do takiego wyniku przyczynił się incydent, który miał miejsce podczas walki półfinałowej Michelusa z Obrusniakiem, w czasie której doszło do zderzenia głowami obu zawodników. Po walce Obruśniak wymagał interwencji lekarza, który opatrzył mu rozciętą skórę głowy. Natomiast Michelus przez kilka godzin po zakończonym pojedynku przez kilka godzin odczuwał ból głowy i robił zimne okłady łuku brwiowego.
       Drugi z zawodników elbląskiej Kontry stoczył dwa pojedynki, z których pierwszy wygrał jednogłośnie, ale w walce półfinałowej po wyrównanym pojedynku musiał uznać wyższość jak się potem okazało młodziezowego mistrza tej kategorii wagowej Mateusza Polskiego. Wasilewski został brązowym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski w boksie.
       Poniżej zestawienie walk:
       Kategoria 60 kg
       ćwierćfinał
       Michelus Dawid (UKS Kontra Elbląg) -Grabowski Rafał (Broń Radom) 3:0
       Wasilewski Andrzej (UKS Kontra Elbląg) - Rabenda Dariusz (PTB Tiger Tarnów) 3:0
       półfinał
       Mateusz Polski (KSW Róża Karlino) – Andrzej Wasilewski (UKS Kontra Elbląg) 3:0
       Dawid Michelus (UKS Kontra Elbląg) – Radomir Obruśniak (KSW Róża Karlino) 3:0
       finał
       Mateusz Polski (KSW Róża Karlino) – Dawid Michelus (UKS Kontra Elbląg) 3:0
       Kamil Stemplewski ( UKS Kontra Elbląg)
      
      
      
Kamil Stemplewski, UKS „Kontra” Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama