UWAGA!

Srebrny Talewicz (podnoszenie ciężarów)

 Elbląg, Tomasz Talewicz przygotowuje się do startu w mistrzostwach Europy i świata do lat 17
Tomasz Talewicz przygotowuje się do startu w mistrzostwach Europy i świata do lat 17 (fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Tomasz Talewicz zdobył srebrny medal mistrzostw Polski juniorów (do lat 17) w podnoszeniu ciężarów. Ten wynik dał mu prawo startu w mistrzostwach Europy i świata w tej kategorii wiekowej.

Tomasz Talewicz z LUKS Meyer Elbląg startuje w kategorii wagowej plus 109 kg. Drugie miejsce w mistrzostwach Polski juniorów, jakie odbyły się w Biłgoraju, zapewnił mu wynik 277 kg w dwuboju. Tym samym elbląski ciężarowiec uzyskał prawo startu w mistrzostwach Europy do lat 17, które odbędą się w dniach 19-29 sierpnia w Ciechanowie i mistrzostwach świata do lat 17, które odbędą się w dniach 5-12 października w Arabii Saudyjskiej. Podopieczny Grzegorza Rajkowskiego od poniedziałku zaczął cykl zgrupowań kadry narodowej przygotowujących do tych imprez.

W zawodach w Biłgoraju wziął także udział drugi elbląski reprezentant - Kacper Wężyk, który w kat. 96 kg zajął szóste miejsce z wynikiem 174 kg w dwuboju, bijąc rekordy życiowe zarówno w rwaniu jak i podrzucie.

 

LUKS Meyer Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama