UWAGA!

Srebro dla piłkarek Elwo Etna

 
Elbląg, Srebro dla piłkarek Elwo Etna
fot. nadesłana

W minioną sobotę (16 lutego) Piłkarki Elwo Etna wybrały się na Międzynarodowy Turniej Piłkarski Kobiet Kaszub Cup 2013, który odbył się w hali im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie. Pięć wygranych, jeden remis i jedna porażka dały elbląskiej drużynie 2. miejsce z dorobkiem 16 punktów.

Na imprezę zjechało 7 polskich kobiecych zespołów i drużyna Pollesk z Rosji, które zagrały każdy z każdym po 10 minut. Piłkarki z Elbląga bardzo dobrze zaprezentowały się na tle zespołów na co dzień występujących w II Lidze. Prowadzone przez najbardziej utytułowane i doświadczone w drużynie Karolinę Orłowską i Małgorzatę Gawryołek w większości meczów zdecydowanie górowały nad swymi przeciwniczkami.
       Jedynie I-ligowy zespół Sztormu Gdynia okazał się za mocny dla przetrzebionych kontuzjami podstawowych zawodniczek, piłkarek z Elbląga. Pięć wygranych, jeden remis i jedna porażka dały elbląskiej drużynie drugie miejsce z dorobkiem 16 punktów. Łupem bramkowym podzieliły się: Karolina Orłowska 5, Dorota Proch 5, Izabela Betcher 3, Aleksandra Rucińska 2, Daria Tolis 1.
       Najlepszą bramkarką organizatorzy wybrali Małgorzatę Gawryołek (Elwo Etna).
       - Zespół pokazał się z dobrej strony w bardzo trudnym turnieju (70 minut gry ciągu niespełna 5 godzin) i pozostawił jako drużyna dobre wrażenie. Jestem dumny z postawy dziewcząt, które w każdym meczu pokazywały hart ducha i wolę walki o jak najlepszy wynik. W ostatnim swoim meczu przegrywały 0:1 po przypadkowo straconej bramce, lecz wykazały w końcówce ogromną ambicję, zdobywając po strzałach Orłowskiej i Tolis bramki dające zwycięstwo w meczu i drugą pozycję w turnieju - podsumowuje manager Zbigniew Urbaniak.
      
       Zespół Elwo Etna zagrała w składzie: Małgorzata Gawryołek, Karolina Orłowska, Izabela Betcher, Darota Proch, Daria Tolis, Aleksandra Rucińska, Patrycja Wesołowska, Magdalena Stankiewicz, Kinga Siuciak.
      
Elwo Etna Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama