Srebro i dwa brązy Andrexu w Pyrzycach (karate)

W sobotę w Pyrzycach rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate WKF. Startowały zawodniczki i zawodnicy w wieku 14-15 lat z województw zachodnio-pomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Elblążanie zdobyli trzy medale.

Elbląskie kluby karate reprezentowało Międzynarodowe Stowarzyszenie Miłośników Sztuk Walki A.K. Andrex. Pod wodzą trenera Jana Zamojcina do Pyrzyc pojechało czworo zawodników. Rywalizowano w kata i kumite indywidualnym, a karatecy Andrexu stawali na podium w kumite. Srebrny medal w wadze - 50 kg wywalczył Aleksander Kuta, brązowe w wadze - 55 kg zdobyli Michał Sywula i Bartosz Tworkowski.
       Zdaniem trenera Zamojcina, przy wysokim poziomie sportowego wyczynu, jaki miały mistrzostwa, te trofea są sukcesem młodych karateków. Oprócz wymienionych medalistów, w Pyrzycach startowała także Sylwia Misiak z Andrexu.