Srebro na mistrzostwach Polski

Elbląg, Tomasz Talewicz (z lewej) zdobył srebrny medal na MP do lat 20
Tomasz Talewicz (z lewej) zdobył srebrny medal na MP do lat 20 (fot. Meyer Elbląg)

Lepszego debiutu w startach w kategorii do lat 20 Tomasz Talewicz nie mógł sobie wymarzyć. Na mistrzostwach Polski w tej kategorii wiekowej elblążanin wywalczył srebrny medal.

W weekend w Biłgoraju odbyły się mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów do lat 20. Doskonale zaprezentował się zawodnik elbląskiego Meyera - Tomasz Talewicz. Podopieczny Grzegorza Rajkowskiego wywalczył srebrny medal w wadze powyżej 109 kg. Był to debiut elblążanina wśród 20 latków.

Walka o dwa pierwsze miejsca w tej wadze została rozstrzygnięta bardzo szybko. Już w pierwszym podejściu do rwania Igor Osuch z Górnika Polkowice podniósł 145 kg, Tomasz Talewicz z Meyera Elbląg - 127 kg. W drugiej próbie elblążanin „poderwał“ 133 kg, trzecią (139 kg) „spalił“. Podobnie było w przypadku podrzutu: 160 kg w pierwszej próbie. Druga - 169 kg „spalona“. Ten ciężar elblążanin zaliczył w trzeciej próbie i tym samym wynikiem 302 kg w dwuboju zdobył srebrny medal. Wygrał Igor Osuch wynikiem 334 kg, trzecie miejsce na podium przypadło Michałowi Wyciskowi ze Spot - Light Cisek (258 kg).

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Tomasz Talewicz zdobył srebrny medal na mistrzostwach Polski do lat 17.