UWAGA!

Start bliski pozyskania bramkarki

 
Elbląg, Start bliski pozyskania bramkarki
fot. Sportowe Faktyy (AD)

Do składu EKS Start Elbląg najprawdopodobniej dołączy Aleksandra Orowicz. Ta 23-letnia zawodniczka razem z Wiolettą Pająk ma strzec elbląskiej bramki.

W sezonie 2019/2020 w składzie Startu miały się znaleźć dwie bramkarki: Wioletta Pająk oraz Hafdis Renotudottir. Islandka niestety nie przeszła testów medycznych, okazało się że ma kontuzję barku i na dalszą diagnostykę wróciła do swojego kraju. Zarząd oraz szkoleniowcy EKS musieli znaleźć jej zastępczynie i wybór padł na Aleksandrę Orowicz z Korony Handball Kielce. 23-latka zrezygnowała z gry w Kielcach, po tym jak klub nie dostał licencji na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Bramkarka swoją karierę rozpoczęła w MKS Kusy Szczecin, potem szkoliła się w CKS SMS Szczecin, by następnie przenieść się do Pogonii. Ostatnim klubem zawodniczki była kielecka Korona, w którym trenowała m.in. pod okiem aktualnie drugiego trenera Startu Tomasza Popowicza. Szkoleniowiec EKS wypowiadał się bardzo pozytywnie o piłkarce - To młoda i bardzo utalentowana bramkarka. Przez kilka lat pracy z nią mogłem zauważyć jaki zrobiła postęp w grze. Jest zdeterminowana żeby osiągnąć sukces, liczymy na to że ze Startem, jeśli oczywiście do nas już trafi - powiedział drugi trener EKS.
       Szkoleniowcy Startu mogli bliżej się jej przyjrzeć podczas ostatnich sparingów w Koszalinie - Ładnie się uzupełniała z Wioletą Pająk, w kolejnych sparingach również będzie z nami grała. Kontrakt nie jest jeszcze podpisany, ale praktycznie wszystko zostało dogadane - powiedział Andrzej Niewrzawa. - W zespole ze Szczecina miała dość dużą konkurecję i Tomek Popowicz zabrał ją do Kielc. Razem z Klaudią Powagą zabraliśmy je na obóz do Cetniewa i zdecydowaliśmy że Klaudia trafi do Startu, a Ola do Kielc. Można powiedzieć, że historia zatoczyła koło, Powaga odeszła i jest duża szansa, że Orowicz zagra w Elblągu. Hafdis Renotudottir przechodzi badania na Islandii. Na razie nie wygląda to za różowo, ale nie zamykamy przed nią drogi, bo kontuzja nie oznacza, że ona przestała być dobrą bramkarką, ale najpierw musi się wyleczyć - podsumował Andrzej Niewrzawa.
      
       Przed elblążankami kolejne mecze kontrolne. W dniach 16-17 sierpnia nasza drużyna weźmie udział w V Memoriale im. Krzysztofa Kazimierskiego w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie zmierzy się z gospodyniami, Ruchem Chorzów, Sokołem Poruba oraz MTS Żory.
      

       Patronem medialnym Startu jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Anna Dembińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama