Start siódmy na finiszu ekstraklasy (piłka ręczna)

Ostatnim wydarzeniem w kobiecej ekstraklasie piłki ręcznej w sezonie 2008/2009 w Elblągu był rewanżowy mecz naszego Startu z Carlosem-Astol z Jeleniej Góry. Stawką tego pojedynku było siódme miejsce w tabeli na finiszu sezonu. Elblążanki nie zawiodły, pokonały rywalki 35:22 (13:11), potwierdzając tym samym wyższe od jeleniogórzanek umiejętności.

Pierwsza odsłona meczu miała wyrównany przebieg, w 8. minucie po bramce Katarzyny Szklarczuk elblążanki prowadziły 4:2, ale pięć minut później było 6:5 dla przyjezdnych. Tylko w tej części spotkania notowano dziewięć remisów. Schodząc na przerwę, Start po trafieniach Justyny Steliny i Alesii Mihdaliovej prowadził 13:11.
     Po wznowieniu gry elblążanki zdominowały wydarzenia na parkiecie, wystarczyło 15 minut, by snajperska kanonada w ich wykonaniu doprowadziła do rezultatu 23:15. Akcji piłkarek Startu nie spowolniła decyzja arbitrów, którzy w 43. minucie meczu pokazali żółtą kartkę za krytykowanie ich orzeczeń trenerowi Andrzejowi Drużkowskiemu i w konsekwencji wymierzyli karę 2 minut jednej z elbląskich zawodniczek (Tutaj). Nie zmieniła też sytuacji regulaminowa minuta przerwy, o jaką poprosił Zdzisław Wąs, trener Carlosu-Astol. Dobra postawa piłkarek Startu na boisku zmobilizowała też ich bramkarkę Martę Miecznikowską, która w 50. minucie obroniła rzut karny Sabiny Kobzar, a już wtedy elblążanki prowadziły 26:17. W ostatnich 10 minutach spotkania Start dorzucił jeszcze 9 bramek przy 5 straconych i odniósł zasłużone zwycięstwo 35:22.

Składy i bramki
     EKS Start: Miecznikowska, Górecka - Dolegało 6, Stelina 4, Pełka-Fedak 6, Frąckiewicz, Cekała 1, Tutaj, Lisowska 9/2, Szklarczuk 2, Mihdaliova 4, Ścieszko 1, Sądej 2. Trener Andrzej Drużkowski. Kary 8 min.
     KS Carlos-Astol: Baranowska - Dąbrowska 4, Stochaj 1, Buklarewicz 2, Kobzar 6/3, Odrowska 4, Łoniewska, Kocela 4, Muras, Konsur 1, Rykaczewska. Trener Zdzisław Wąs. Kary 6 min.
     Sędziowali: Edyta Bochniarz (Swarzędz) i Piotr Brenk (Gniezno). Widzów ok. 150.