UWAGA!

Start sprawdza swoje możliwości na turnieju w Szczecinie

 
Elbląg, Start przegrał z Pogonią 28:33 (fot arch. AD)
Start przegrał z Pogonią 28:33 (fot arch. AD)

Szczypiornistki Startu Elbląg przebywają obecnie w Szczecinie, gdzie biorą udział w trzydniowym turnieju Baltica Summer Cup 2013. Jest to pierwszy poważny sprawdzian dla drużyny, tym bardziej, że obsada turnieju jest dość mocna.

Elbląska drużyna przygotowania do sezonu 2013/2014 rozpoczęła dwa tygodnie temu. Przez ten czas zawodniczki trenowały pod okiem drugiego trenera Justyny Steliny – Dużo czasu poświęciliśmy na pracę nad wytrzymałością i siłą - powiedziała trenerka. - Było mało zajęć na hali, a dużo w terenie. Zmieniła nam się sytuacja jeśli chodzi o treningi, bo doszły nam cztery dziewczyny, które naprawdę dużo wnoszą do zespołu. Dokonaliśmy ciekawych wzmocnień i myślę, że ten zespół będzie miał dużo korzyści z tych zawodniczek. Kroi nam się fajny zespół. Atmosfera w drużynie też jest bardzo dobra, zawodniczki wspierają się i ciężko pracują. Myślę, że turniej w Szczecinie odpowie nam na wiele pytań i wskaże drogę, w którym kierunku dalej iść w tym okresie przygotowawczym. Jest on dla nas jakby etapem przejściowym. Na pewno chcemy się zaprezentować jak najlepiej, natomiast nie wygrywać za wszelką cenę - zakończyła Stelina.
      
       Do Szczecina pojechała grupa 16 zawodniczek, w tym także Hanna Sądej, która możliwe że powróci do drużyny. Niestety, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, do zespołu nie dołączyła bramkarka Marta Wiercioch, która swoją przyszłość zamierza związać z niemieckim klubem. Do Szczecina udał się także Antoni Parecki, który pracuje z drużyną od kilku dni.
      
       W turnieju bierze udział 6 drużyn podzielonych na dwie grupy:
       Grupa A: Zagłębie Lubin, Pogoń Szczeci, Start Elbląg
       Grupa B: Politechnika Koszalin, Vistal Gdynia, KPR Jelenia Góra
      
       Na inaugurację turnieju elblążanki zmierzyły się z Pogonią Szczecin. Początek spotkania należał do zawodniczek Startu, które po 5 minutach gry prowadziły 5:2. Z biegiem czasu do głosu doszły jednak gospodynie, które seriami zaczęły zdobywa gole i na przerwę schodziły prowadząc 20:13. Po zmianie stron obraz gry się zbytnio nie zmienił. Szczecinianki kontrolowały wynik i ostatecznie wygrały różnicą pięciu trafień (33:28). - Nasze rywalki grały trochę szybciej od nas - powiedział po spotkaniu Antoni Parecki. - Na boisku pojawiły się wszystkie zawodniczki, grały 20-30 minut. Chciałem zobaczyć jak gra cały zespół. Wynik może być przykładem tego, że niektóre zawodniczki grały obok siebie w obronie, gdzie normalnie do tej pory nie występowały. Były to dla nich nietypowe pozycje, ale taka jest kolej rzeczy, od tego się zaczyna i przygotowuje do nowego sezonu – zakończył szkoleniowiec.
      
       Start Elbląg: Kędzierska, Sielicka - Koniuszaniec 6, Zoria 5, Grzyb 4, Szymańska 4, Waga 3, Aleksandrowicz 2, Wolska 2, Jędrzejczyk 1, Klonowska 1, Cekała, Karwecka, Jałoszewska, Sądej.
      
       Terminarz spotkań:
      
       Piątek, 2 sierpnia
       SPR Pogoń Baltica Szczecin - EKS Start Elbląg (33:28)
       Firmus AZS Politechnika Koszalin - KPR Jelenia Góra (31:29)
      
       Sobota, 3 sierpnia
       10:00 KGHM Metraco Zagłębie Lubin - SPR Pogoń Baltica Szczecin
       12:00 Firmus AZS Politechnika Koszalin - Vistal Gdynia
       15:00 EKS Start Elbląg - KGHM Metraco Zagłębie Lubin
       17:00 KPR Jelenia Góra - Vistal Gdynia
      
       Niedziela, 4 sierpnia
       09:30 III miejsce grupy A - III miejsce grupy B (mecz o 5 miejsce)
       11:00 II miejsce grupy A - II miejsce grupy B (mecz o 3 miejsce)
       12:30 I miejsce grupy A - I miejsce grupy B (mecz o 1 miejsce)
      
      
Anna Dembińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama