UWAGA!

Staszewski wyróżniony na Gali Sportu (boks)

 
Elbląg, Od lewej: Rafał Staszewski z trenerem Kamilem Stemplewskim,
Od lewej: Rafał Staszewski z trenerem Kamilem Stemplewskim, fot. nadesłana

Podczas dorocznej Gali Sportu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zostały wręczone wyróżnienia, nagrody i stypendia najlepszym sportowcom, trenerom oraz osobom działającym na rzecz sportu w naszym województwie w roku 2014. Wśród stypendystów jest Rafał Staszewski z UKS Kontra.

Podczas dorocznej Gali Sportu Samorządu województwa warmińsko-mazurskiego w Olsztynie zostały wręczone wyróżnienia, nagrody i stypendia najlepszym sportowcom, trenerom oraz osobom działającym na rzecz sportu w naszym województwie w roku 2014. Uroczystość uhonorowania najlepszych w województwie sportowców, trenerów i osób pracujących i działających na rzecz sportu miała miejsce w dniu 09 kwietnia 2015r. w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie.
       W pierwszej części uroczystej gali wyróżnienia trafiły do 23 zawodników, którzy zdobywali złote i srebrne medale na zawodach rangi igrzysk olimpijskich młodzieży, mistrzostw świata i Europy w kategorii młodzieżowca, juniora i juniora młodszego.
       Nagrodzone zostały również kluby sportowe z naszego województwa, które były najwyższej sklasyfikowane w ogólnopolskim systemie sportu młodzieżowego w 2014 roku. Są to: AZS UWM Olsztyn, Baza Mrągowo, Orzeł Elbląg, Truso Elbląg, Kayak SC Olsztyn oraz LUKS Warmia Lidzbark Warmiński.
       Poznaliśmy również wyniki konkursu na najpopularniejszego trenera sportu młodzieżowego. Najwięcej głosów uzyskał Wojciech Sarnacki, szkoleniowiec judoków z olsztyńskiej Gwardii.
       Podczas tego ważnego wydarzenia przyznano także 18 nagród pieniężnych oraz 27 stypendiów sportowych na podstawie uchwały sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego.
       Wśród stypendystów znalazł sie jako jeden z nielicznych zawodników z Elbląga Rafał Staszewski z Uczniowskiego Klubu Sportowego Kontra - wychowanek trenerów Krzysztofa i Kamila Stemplewskich, który w roku ubiegłym zajął wysokie V miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata Juniorów w boksie w Sofii w kategorii wagowej 81 kg.
       Staszewski obecnie przygotowuje się do startu w Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbędą sie na początku maja w Szczecinie. Będzie to jego pierwszy występ w kategorii wiekowej senior. Oprócz Rafała w tej najważniejszej imprezie w kraju wystartują Dawid Michelus oraz Andrzej Wasilewski (obaj 60 kg).
       Wcześniej, bo już w najbliższą niedzielę do Wałcza udaje się 3-osobowa ekipa elbląskiej Kontry na Mistrzostwa Polski Juniorów w boksie. Wśród zawodników są Paweł Król (49 kg), Paweł Mazurowski (75 kg) oraz Mateusz Błażko (81 kg).
       Maraton Mistrzostw Polski zwieńczy udział Karoliny Miętki (54 kg) w Mistrzostwach Polski Seniorek, które wystartują w dniach 28 kwietnia -2 maja w Karlinie.
       Wyniki i informacje z tych prestiżowych imprez będą podawane na bieżąco na stronie Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl.
      
      
Kamil Stemplewski (UKS Kontra Elblag)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama