UWAGA!

Sto dni do Biegu Piekarczyka

 
Elbląg, Sto dni do Biegu Piekarczyka
fot. MOSiR

Finiszuje pierwszy miesiąc zapisów do Elbląskiego Biegu Ulicznego Piekarczyka, który w tym roku odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca. W niespełna cztery tygodnie na liście startowej zameldowało się już ponad 300 biegaczy, a ich liczba z każdym dniem rośnie.

Karuzela związana z Biegiem Piekarczyka rozkręciła się na dobre. W ciągu pierwszych trzech godzin na liście startowej znalazło się ponad sto nazwisk, a z każdą godziną przybywały kolejne. Dziś, na sto dni przed startem największej imprezy biegowej w naszym mieście, udział w zawodach zgłosiło już ponad 300 osób. Organizatorzy przewidują, że do dnia imprezy liczba uczestników zdecydowanie się zwiększy.
       - W ubiegłym roku na starcie Biegu Piekarczyka stanęło w sumie ponad 550 zawodników, co było rekordem naszej imprezy - informuje Marek Kucharczyk, specjalista ds. Marketingu i Reklamy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Elblągu. - Patrząc na tegoroczne tempo zapisów liczymy, że także i tym razem rekord zostanie pobity. Cieszy nas, że na liście startowej obok elblążan jest coraz więcej biegaczy spoza naszego miasta. To pokazuje, że Bieg Piekarczyka jest już rozpoznawalną imprezą zarówno w regionie jak i w kraju.
       Wzorem lat ubiegłych uczestnicy biegu głównego mają do wyboru dwa rodzaje pakietów startowych. Pierwszy, pakiet bez koszulki w kwocie 30 złotych oraz drugi pakiet startowy z koszulką, za który należy zapłacić 50 zł. W obu przypadkach opłaty należy dokonać do 22 maja. Koszulka techniczna została specjalnie zaprojektowana dla zawodników, którzy w tym roku pobiegną wspólnie z Piekarczykiem.
       - Koszulka jest biała i oprócz logo biegu, herbu miasta i logo sponsorów, w dolnej części posiada także panoramę Elbląga - wyjaśnia Dariusz Zapolski z Działu Organizacji Imprez MOSiR. - Aby zakupić pakiet wraz z koszulką, należy podczas rejestracji zaznaczyć opcję „z koszulką” oraz wybrać odpowiedni dla siebie rozmiar. Zachęcamy do zakupów pakietów startowych właśnie z koszulką, w której zarówno możemy pobiec, jak i zachować ją na pamiątkę udziału w Biegu Piekarczyka.

  Elbląg, Sto dni do Biegu Piekarczyka
fot. MOSiR


       Organizatorzy nie zapomnieli także o rywalizacji zespołowej, w której sprawdzić się mogą reprezentacje zakładów pracy, drużyny koleżeńskie, a także stowarzyszenia fundacje i kluby sportowe. Dla nich prowadzona będzie odrębna klasyfikacja. Drużyna powinna składać się z minimum pięciu osób, a wynik końcowy zespołu stanowi suma czasów uzyskanych przez pięciu pierwszych zawodników. Zwycięży ta drużyna, której suma czasów będzie najmniejsza. Warunkiem dopuszczenia drużyny do biegu będzie poprawne wypełnienie listy (podajemy imię i nazwisko zawodnika) i przesłanie jej do dnia 22 maja na adres e-mail organizatora: imprezy@mosir.elblag.eu. W tytule należy podać: „IX Bieg Piekarczyka – klasyfikacja drużynowa”. W ubiegłym roku w rywalizacji teamów udział brało siedem drużyn z których najlepszy okazał się 16. Batalion Dowodzenia. Więcej informacji o imprezie, warunki uczestnictwa oraz regulamin można znaleźć na oficjalnej stronie Biegu Piekarczyka.
      


       Patronem medialnym Biegu Piekarczyka jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama