UWAGA!

Studenci z Gdańska tańczą w Elblągu

 Elbląg, Studenci z Gdańska tańczą w Elblągu
(fot. nadesłana)

Studenci Politechniki Gdańskiej będą przez trzy dni ćwiczyli taniec towarzyski w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid". Tu podczas przerwy międzysemestralnej przygotowują się do startów na turniejach tańca sportowego.

PG tańczy – to projekt, w ramach którego młodzież z Politechniki Gdańskiej, w wolnym czasie i hobbystycznie uczy się tańczyć. Kursy dla nich prowadzą Mateusz Czyżyk i Anna Czyżyk, tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar", tańczący w formacji LOTOS-Jantar. Prowadzą zajęcia dla 6 grup po 20 par w każdej.
       - Na razie takie kursy prowadzimy dodatkowo, ale być może uda się prowadzić je również w ramach lekcji w-f. Widać ogromne zainteresowanie tańcem wśród studentów – mówi Mateusz Czyżyk.
       Studenci, którzy w trakcie przerwy międzysemestralnej zdecydowali się wziąć udział w obozie tanecznym, przez trzy dni będą ćwiczyć na sali widowiskowo - sportowej w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid". To 11 par, które trenują od zeszłego roku. Jak mówią prowadzący zajęcia okazało się, że z pasji do tańca może wyniknąć coś więcej i ci studenci, chcą już wkrótce zacząć starty w turniejach sportowych.
       - Elbląg słynie z tego, że mamy dobrych tancerzy, ale mamy również doskonałą kadrę szkolącą to baza, dzięki której w Elblągu może powstać Centrum Przygotowań Tanecznych – mówi Magdalena Czarnocka – Kaptur, wicedyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid".
       W planach obozu jest 20 godzin zajęć tanecznych, a także czas na rozgrzewki i integrację.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama