UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sukces elbląskich żeglarzy w Kaliningrad Bay 2011

 
Elbląg, Sukces elbląskich żeglarzy w Kaliningrad Bay 2011
fot. nadesłane

W miniony weekend (12-14 sierpnia) Jacht Klub Kaliningrad zorganizował cykliczne już regaty odbywające się pod nazwą Kaliningrad Bay. Regaty odbyły się na wodach Zalewu Kaliningradzkiego i Zalewu Wiślanego na trasie Kaliningrad – Bałtijsk – Frombork. Impreza miała charakter międzynarodowy, gdyż do udziału w niej zostali zaproszeni i wzięli udział także żeglarze z Elbląga.

Pierwszy z elbląskich jachtów - „Strefa Ciszy 2” pod dowództwem Komandora Jachtklubu Elbląg Stanisława B. Justyńskiego - mimo ciężkich warunków pogodowych i silnego wiatru wystartował do Kaliningradu już w środę 10 sierpnia. Kolejne pięć jachtów - „Antałek”, „Vega Alfa” i „Grog” z Jachtklubu Elbląg oraz „Facil” i „Papago” z HOW Bryza - ruszyło w czwartek o świcie. Pogoda nie rozpieszczała żeglarzy, silny wiatr, uciążliwy deszcz a także przedłużające się odprawy graniczne spowodowały, iż polskie załogi dotarły do Kaliningradu dopiero około godziny 22 czasu lokalnego, gdzie zostały serdecznie powitane przez kolegów z Jacht Klubu Kaliningrad. Jako atrakcję dla zainteresowanych polskich żeglarzy zorganizowano nocne zwiedzanie Kaliningradu.
       Po odprawie kapitanów w piątek 12 sierpnia odbył się pierwszy etap regat Kaliningrad – Bałtijsk. Warunki pogodowe tym razem sprzyjały uczestnikom ale także wymagały od nich nie lada umiejętności i taktyki, gdyż początkowo wiejący wiatr osłabł, co zmusiło sterników do „wyłapywania” i wykorzystywania każdego, choćby najlżejszego podmuchu. Etap ten zakończył się wzajemną integracją polskich i rosyjskich załóg na wyspie w rejonie Bałtijska.

 


       W sobotę 13 sierpnia po bardzo wczesnej odprawie granicznej uczestnicy regat wystartowali do Fromborka, gdzie zaplanowano zakończenie regat. Zmiana kierunku wiatru spowodowała, iż regaty stały się jednocześnie spektakularnym widowiskiem, gdyż do samej mety jachty podążały na spinakerach – dużych i kolorowych przednich żaglach – co nie tylko nadaje oczekiwaną przez żeglarzy prędkość, ale także cieszy oko publiczności, której gro przybyło na keję we Fromborku.
       Po szybkiej i sprawnej odprawie granicznej polskie i rosyjskie jachty zacumowały w porcie Frombork i udały się na zasłużony odpoczynek. Regaty zakończyły się dużym sukcesem polskich załóg.
       W grupie pierwszej wystartowały tylko jachty rosyjskie. W drugiej pierwsze miejsce zdobył jedyny startujący w tej grupie polski jacht „Papago” pod dowództwem Łukasza Politańskiego. Grupa trzecia została zdominowana przez elblążan. Miejsce pierwsze zajął jacht „Strefa Ciszy 2” dowodzona przez Stanisława B. Justyńskiego, miejsce drugie powędrowało do jachtu „Facil” pod Stefanem Politańskim, trzecie miejsce zajęła „Vega Alfa”, gdzie dowodziła Joanna Kapczyńska. Jacht „Grog” pod Krzysztofem Bossem uplasował się na czwartej pozycji. Zwycięzcy zostali wyróżnieni medalami, pucharami, a zdobywcy pierwszego miejsca zostali uhonorowani na pamiątkowych tablicach zwycięzców regat Kaliningrad Bay. Gratulacje!
       Szczegółowe wyniki regat znajdziecie na stronie internetowej Jachtklubu Elbląg: www.jachtklub.elblag.pl
       W imieniu elbląskich żeglarzy uczestniczących w regatach składam serdecznie podziękowania kolegom żeglarzom z Jacht Klubu Kaliningrad za zaproszenie i wspólne zmagania na wodzie.
      

Adam K. Kapczyński, Jachtklub Elbląg (s/y Papago)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama