UWAGA!

Sukces Olimpii 2004 (piłka nożna)

 Elbląg, Sukces Olimpii 2004 (piłka nożna)

Młodzi piłkarze Olimpii 2004 zdobyli miejsca na podium w wojewódzkich finałach żaków i orlików. 

Pierwsi w wojewódzkim finale rywalizowali najmłodsi z rocznika 2003. W turnieju rozegranym w poniedziałek na stadionie Jezioraka Iława wystąpiło sześć najlepszych zespołów obecnego sezonu (zwycięzcy grup eliminacyjnych). Młodzi elblążanie spisali się doskonale zdobywając drugie miejsce. Olimpia 2004 zremisowała w grupie 2:2 z GKS Wikielec oraz wygrała 3:0 z Polonią Lidzbark Warmiński. W półfinale żółto-biało-niebiescy pokonali Concordię Elbląg 4:1. W ostatnim meczu turnieju młodzi piłkarze z Moniuszki ulegli 1:2 drużynie z Wikielca. Mimo porażki w pojedynku kończącym sezon vicemistrzostwo województwa wywalczone przez zawodników trenera Sebastiana Klimka jest ich sporym sukcesem. Czwarte miejsce przypadło Concordii Elbląg.
      
       Klasyfikacja rozgrywek żaków w sezonie 2012/13:

       1. GKS Wikielec, 2. Olimpia 2004 Elbląg, 3. Naki Olsztyn, 4. Concordia Elbląg, 5. Rona Ełk, 6. Polonia Lidzbark Warmiński
      
       Dzień później do walki ruszyli orlicy, czyli zawodnicy z rocznika 2002. Podobnie jak w poprzednim sezonie (w kategorii żaków elblążanie byli vicemistrzem województwa) zawodnicy Olimpii 2004 zdołali wywalczyć miejsce na podium. Po reorganizacji rozgrywek, już sam awans do grona najlepszych drużyn był sukcesem. We wtorek rywalizowało ze sobą osiem najlepszych zespołów sezonu. Żółto-biało-niebiescy wygrali grupę pokonując Redę Szczytno 2:0, Hetmana Baranowo 2:0 i Olimpię Elbląg 3:1. W półfinale drużyna z Moniuszki uległa 0:3 późniejszemu triumfatorowi imprezy Naki Olsztyn 0:3. Pełen emocji był pojedynek o trzecią lokatę z Hetmanem Baranowo, który zakończył się remisem 2:2 i karnymi w których lepsi okazali się elblążanie. Olimpia Elbląg została sklasyfikowana na miejscach 5-6.
      
       Klasyfikacja rozgrywek orlików w sezonie 2012/13:

       1. Naki Olsztyn, 2. Rona Ełk, 3. Olimpia 2004 Elbląg, 4. Hetman Baranowo, 5-6 Olimpia Elbląg, MKS Korsze, 7-8 Reda Szczytno, Stomil Olsztyn
      
       Młodzi piłkarze znajdują się dopiero na początku swojej piłkarskiej przygody, ale uzyskany wynik będzie dla nich bodźcem do dalszej pracy. Serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników.
        
-
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama