UWAGA!

Sukces UKS Szóstka na zawodach we Włoszech

Elbląg, Sukces UKS Szóstka na zawodach we Włoszech
fot. nadesłana

W dniach 18 do 21 lipca odbyły się międzynarodowe zawody w jeździe figurowej na rolkach we włoskim Fasano - WIFSA 9th World Open. Ponad 350 zawodników z 14 krajów rywalizowało w konkurencjach rolkarstwa figurowego w jeździe solowej, parach sportowych i tanecznych oraz w konkurencjach grupowych. Polskę na zawodach reprezentowali zawodnicy z trzech polskich klubów - UKS “Szóstka” Elbląg, KJF Spin on Rolls Rumia oraz Axel Wrocław. Elbląski klub reprezentował Jakub Kukowski.

Jakub startował w kategorii sportowej 2nd Division - Senior Men i zdobył aż 32,27 punkty co dało mu pierwsze miejsce i złoty medal.
       Przypominamy, że to nie pierwsze sukcesy UKS „Szóstka” Elbląg w jeździe figurowej na rolkach w tym roku. W czerwcu zawodniczki i zawodnicy z tego klubu startowali w II Ogólnopolskich Zawodach Rolkarstwa Figurowego o Puchar Rumi, skąd przywieźli aż szesnaście medali.
       Jazda figurowa na rolkach jest stosunkowo młodą, lecz dynamicznie rozwijającą się w Polsce dyscypliną sportu. Jest to trudny sport, wymagający świetnej koordynacji, precyzji ruchów i dużej wytrzymałości ale jednocześnie wdzięku i gracji, gdyż zawodnicy wykonują przygotowane wcześniej kilkuminutowe układy choreograficzne w rytm wybranej muzyki. Nie brakuje trudnych skoków czy piruetów a kolorowe stroje zawodników, często bogato zdobione błyszczącymi kamieniami, sprawiają, że pokazy są bardzo efektowne i widowiskowe. Popyt na uprawianie tej dyscypliny rośnie z roku na rok.
       Klub UKS „Szóstka” Elbląg dopiero od niedawna wprowadził jazdę na rolkach do swojej oferty. W zasadzie, zainteresowanie tą dyscypliną pojawiło się w wyniku szybkiego rozmrażania elbląskich lodowisk. Lodowisko „Helena”, na którym najczęściej trenują klubowicze, jest rozmrażane już na początku kwietnia i startuje dopiero w październiku. Ten krótki okres dyspozycyjności lodu, powoduje, że łyżwiarze figurowi muszą szukać alternatywnych metod utrzymywania wysokiej kondycji łyżwiarskiej. Do tego służą zgrupowania łyżwiarskie i obozy łyżwiarskie na lodowiskach w innych miastach, czy właśnie trening na rolkach figurowych. Można powiedzieć, że te utrudnienia, z którymi borykają się elbląscy łyżwiarze figurowi, przyczyniły się do świetnej formy i wysokich umiejętności jazdy na rolkach figurowych i znalazły odzwierciedlenie w medalach otrzymanych na zawodach w Rumi i w Fasano.
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama