Sukcesy na olsztyńskiej tatami (judo)

Reprezentanci z ośmiu klubów Warmii i Mazur stanęli do rywalizacji w Warmińsko-Mazurskiej Olimpiadzie Młodzieży w Judo na tatami w Olsztynie. W kategorii młodzików najlepsze wyniki osiągnęli zawodnicy elbląskiego Truso, z medalowych zdobyczy cieszyli się też judocy UKS Tomita.

Najliczniej w turnieju reprezentowany był Olsztyn, bowiem startowali w nim judocy trzech klubów z tego miasta. Nie udało się im jednak zwyciężyć w klasyfikacji drużynowej, bo najlepsi na zawodach w kategorii młodzików byli zawodnicy z MKS Truso.
       W młodziczkach w kategorii 44 kg w finale zmierzyły się dwie elblążanki. Sandra Kołtunowska z UKS Tomita wywalczyła złoty medal, pokonując Sylwię Puszcz z MKS Truso. W kategorii wagowej 57 kg bezkonkurencyjna była Judyta Trocek, w wadze 70 kg srebrny medal wywalczyła Marta Muszyńska, z medalu cieszy się również Katarzyna Wanatowska w wadze +70 kg (wszystkie z MKS Truso).
       Nie zawiedli koledzy zawodniczek z Truso, bo w kategorii 38 kg brązowy medal zdobył Mateusz Wnuk, w kategorii 42 kg złoty Paweł Dryka, a w wadze 46 kg srebrny Marcin Głowacki. Bratobójczy pojedynek w finale wagi 50 kg stoczyli judocy Truso, złoty medal zdobył Marcin Hojarski, a srebrem uhonorowano Kacpra Sznazę. Do klubowego dorobku złoty medal dołożył Kamil Strzyżewski w wadze 55 kg. W kategorii 60 kg srebrny medal wywalczył Bartosz Bandurski z UKS Tomita.
       Klasyfikację drużynową wygrało MKS Truso - 30 pkt. przed Spartakusem Olsztyn - 15 pkt., Gwardią Olsztyn - 15 pkt., Nipponem Olsztyn - 14 pkt., Żakiem Ełk - 12,5 pkt., Shizoku Ostróda - 12 pkt., Tomitą Elbląg - 9,5 pkt. i Zatoką Braniewo - 9,5 pkt.
       W turnieju juniorów młodszych elblążanie wywalczyli trzy złote medale: Agata Olejniczak (63 kg) Truso, Kamil Piórkowski (66 kg) Tomita i Piotr Kokoszka (73 kg).
       Gratulujemy medalowi i drużynowego sukcesu!